28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Raspoloženi Karlovac 1919 ‘petardom’ večeras sa Čavlekovog stadiona ‘ispratio’ momčad Lukavca

Pogotke u uvjerljivoj pobjedi ‘plavo-bijelih’ postigli su Ivan Matyazh, Luka Mandura, Kristijan Sušilović, Igor Medynskyi i Ivor Ribar.

Vrlo razigrani i raspoloženi nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 28. kola Treće hrvatske lige Središte, uvjerljivo nadigrali momčad Lukavca rezultatom 5:1.

Velikim pljeskom nagrađena je Pamićeva momčad na kraju utakmice, u kojoj je u potpunosti nadigrala goste i osvojila tri boda. I u prvom poluvremenu ‘plavo-bijeli’ su bili puno bolji protivnik, no dojam su malo pokvarili s nekoliko loših pasova, kojima se gostima ponudili par opasnih situacija iz tranzicije. Međutim, u nastavku su domaći u potpunosti dominirali. Bili su rastrčani i kombinatorni, stvorili pregršt prilika, pa je Lukavec zapravo i dobro prošao što je primio samo pet pogodaka.

Pamić nije mogao računati na ozlijeđenog Laštru pa je gostima suprotstavio postavu s Gudeljom na vratima, Ribarom, Olmom, Pausićem i Knezovićem u zadnjoj liniji, Pribanićem, Zavalićem i Matyazhom u sredini te Čakarićem, Mandurom i Sušilovićem prema naprijed. A uvod utakmice nije mogao biti bolji. U 8. minuti Sušilović je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i ubacio, gosti nisu dobro očistili, pa je Ivan Matyazh u padu zahvatio loptu glavom i pospremio je u mrežu. Malo više od minute nakon vodećeg gola gosti su neoprezno izgubili loptu pred svojim vratima, Matyazh je poslužio Luku Manduru, koji je iskoristio ponuđeno i s 12-13 metara prizemnim udarcem savladao Lutera za 2:0. U 17. minuti domaći su Lukavcu ponudili priliku za smanjenje rezultata. Prvo je Zavalić izgubio loptu na svojoj polovici pa je sjevnula kontra, Pausić je zakratko vratio posjed, ali spetljao se u kaznenom prostoru, lopte se dokopao Sedlaček i pogodio vratnicu. U 33. minuti kontru su odigrali domaći. Čakarić je prebacio loptu na lijevu stranu do Matyazha, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora Luter je obranio. Tri minute kasnije Sušilovićev udarac s ruba šesnaesterca otišao je pored vratnice, a u 44. minuti gosti su imali novu dobru priliku. Složili su brzu kontru, ubacili s desne strane, no Sedlaček je, na sreću domaćih, neometan glavom pucao pored gola. U posljednjoj minuti prvog dijela Matyazh je za djelić sekunde zakasnio na oštar ubačaj Sušilovića.

Potpuna dominacija ‘plavo-bijelih’ u nastavku, gosti dvaput spašavali s gol-linije

U poluvremenu su u svlačionici ostali Pribanić i Olmo, a ušli Marinić i Kćira. U 53. i 54. minuti Karlovac 1919 je s dvije lijepe akcije najavio raspoloženo izdanje, no prvo je Ribar iskosa s desne strane tukao preko gola, a potom Sušilović pored. Ali u 56. minuti pao je novi pogodak. Kristijan Sušilović lijepim je pasom izbačen iza gostujuće obrane i potom prebacio Lutera za 3:0. Tri minute kasnije Čakarić s ruba kaznenog prostora puca pored vratiju, a u 60. minuti Zvonko Pamić i Medynskyi ušli su umjesto Matyazha i Mandure. U sljedećoj minuti, nakon povratne lopte Kćire, Luter je obranio udarac Čakarića, a u 64. minuti Karlovac 1919 je došao do četvrtog pogotka. Zavalić je ubacio, Čakarić pucao pored Lutera prema mreži, gosti su spasili pogodak na samoj gol-liniji, no u nastavku akcije lopte se dokopao Igor Medynskyi i prizemnim udarcem s petnaestak metara pogodio mrežu. Šest minuta kasnije ponovo je bilo opasno pred vratima Lutera. Medynskyi je povukao kontru, dao loptu lijevo za Čakarića, ovaj odmah poslužio Pamića, koji je prebacio vratara, no još jednom je momčad Lukavca uspjela s gol-linije izbiti loptu. Međutim, u 76. minuti stigao je novi pogodak. Nakon kombinacije pred golom gostiju, lopta je došla do Ivora Ribara, koji je napravio par koraka prema sredini kaznenog prostora i pogodio za velikih 5:0. U 80. minuti Siljan je zamijenio Sušilovića, dvije minute kasnije Pamić nije uspio iskoristiti dobru asistenciju Ribara, a u 84. minuti gosti su došli do počasnog pogotka. Sedlaček je izbio sam pred Gudelja, domaći čuvar mreže je njegov udarac obranio, no lopta se odbila do Marka Humeljaka, kojem nije bilo teško pogoditi za konačnih 5:1. Već u sljedećoj minuti ‘plavo-bijeli’ su mogli do šestog pogotka, no udarac Čakarića s ruba kaznenog prostora zaustavila je vratnica.

U srijedu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Lučkog, izravnog konkurenta za 3. mjesto.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš