2C° Duga Resa

0C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Relativno uspješna gostovanja u Istri: Ogulin i Karlovac II upisali pobjede, momčad Dubovca-Gaze poražena od lidera

Ogulince su do pobjede u Kašteliru vodili Mihelić i Andrija Poljak s po 7 pogodaka, a isto toliko postigao je i Jure Stipetić u slavlju Karlovca II nad Verudom.

Relativno uspješno okončala su današnja gostovanja naših županijskih predstavnika u Istri, u sklopu 7. kola Druge hrvatske rukometne lige Zapad. Ogulin i Karlovac II osvojili su po dva boda, dok je Dubovac-Gaza upisala poraz.

Ogulinci rutinski slavili u Kašteliru

Ogulinci su u Kašteliru slavili nad domaćom momčadi 28. aprila rezultatom 36:30. Nisu pružili pretjerano kvalitetnu partiju, ali dovoljnu da ispune cilj i u grad pod Klekom se vrate s oba boda. Od 16. minute, kada su se odvojili na 9:4, čvrsto su držali stečenu prednost i nisu dopustili domaćinu da ih ugrozi. Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 17:12, a početkom nastavka došli i do +7. Nakratko su Kaštelirani uspjeli smanjiti na 23:19, no vrlo brzo su igrači trenera Kosanovića ponovo podigli prednost na 7 razlike (27:20) i mirno utakmicu priveli kraju.

Tomislav Mihelić i Andrija Poljak s po 7 pogodaka bili su naefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Kosanović je dao 5, Puškarić, Gašparović i Porubić po 4, Brozović i Drašković po 2, a Turković 1 gol.

Mladi Karlovčani preokretom u završnici do pobjede nad Verudom

Karlovac II je do svoje druge ovosezonske pobjede došao u Puli u dvoboju s domaćom Verudom. Mladi igrači trenera Višnića odigrali su borbenu utakmicu, a do bodova su došli u završnici susreta, kada su dobrom obranom zaustavili Puljane i kontranapadima došli do laganih pogodaka. U 12. minuti poveli su 7:4 i još u nekoliko navrata imali +3, ali domaćin je znatno bolje odigrao drugu polovicu prvog poluvremena, preokrenuo rezultat i na odmor otišao s vodstvom 16:13. Nakon deset minuta igre u nastavku Karlovčani su poravnali na 18:18 i pogodak za pogotkom igralo se do 48. minute. Tada Višnićeva momčad s tri uzastopna gola preokreće na 24:22 i dolazi do pobjede.

Jure Stipetić sa 7 pogodaka predvodio je karlovačke strijelce, Benić i Šalković su dali po 6, Balen 4, Raužan i Opat po 2, a Dujmić i Debelić po 1 gol.

‘Crno-žuti’ bez Kordića izgubili od vodeće Arene-Pule

Momčad Dubovca-Gaze također je gostovala u Puli, ali kod vodeće Arene-Pule i upisala poraz rezultatom 25:21. Trener Prezelj nije imao na raspolaganju najboljeg strijelca Luku Kordića, što je bio popriličan hendikep za ‘crno-žute’. U 15. minuti poveli su 7:4, ali nisu uspjeli zadržati taj ritam igre. U završnici prvog dijela domaćin je preokrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao s vodstvom 13:11. Nakon tri minute igre u nastavku, kod rezultata 14:13, Puljani sa četiri uzastopna pogotka dižu prednost na +5 (18:13) i prelamaju utakmicu u svoju korist. Imali su domaći i +7, a Karlovčani su u završnici ublažili poraz.

Najraspoloženiji u karlovačkom sastavu bio je Martin Luketić sa 6 pogodaka, Belavić je dao 4, Marić i Bešenić po 3, Vučić i Delač po 2, a Benčan 1 gol.

Nakon 7. kola Ogulin je drugoplasiran s 10 bodova, četiri manje od vodeće Arene-Pule, Dubovac-Gaza je pala na 4. mjesto s 8, a Karlovac II se popeo na 7, mjesto sa 4 boda. U sljedećem kolu Ogulinci u derbiju dočekuju vodeću Arenu-Pulu, Dubovac-Gaza je domaćin Bujama 53, a Karlovac II ugošćuje riječki Trsat.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije