-0C° Duga Resa

2C° Ogulin

-1C° Ozalj

-1C° Slunj

Rukavina, Dominik Smojver i Prezelj predvodili Karlovac do domaće pobjede nad Dubravom

Ivan Rukavina postigao je 9 pogodaka, Dominik Smojver 8, a Luka Prezelj upisao 6 obrana u završnici susreta.

U derbi utakmici 6. kola skupine A Paket24 Premijer lige, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani, rukometaši Karlovca pobijedili su drugoplasiranu momčad Dubrave rezultatom 31:27.

Bilo bi možda nepravedno prema ostatku momčadi napisati da je povratnik među vratnice Luka Prezelj bio ključ večerašnje pobjede, ali da je svojim obranama pogurnuo momčad prema pobjedi, to apsolutno stoji. Karlovac u prvom poluvremenu nije bio na pravoj razini u obrani pa je dvoboj bio u potpunom egalu. U nastavku je popravio obrambeno izdanje, a u završnici, kada je najviše trebalo, Prezelj je pripomogao usmjeriti utakmicu na domaći mlin.

U potpuno izjednačenom prvom dijelu karlovački su rukometaši u 24. minuti, pogotkom Bačića, došli do +3 (15:12), ali samo tri minute kasnije Dubrava je poravnala. Ipak, pogocima Dominika Smojvera i Rukavine domaći su na odmor odnijeli minimalnu prednost (17:16).

U 48. minuti na semaforu je 25:25 i tada se prvi puta ‘ukazuje’ Prezelj. Brani kontru gostiju i ne dopušta im da prijeđu u vodstvo, a Rukavina i Dominik Smojver zabijaju za 27:25. Potom Prezelj brani sedmerac i nudi svojima priliku za odlazak na +3, ali Hrvojević ne zabija sa crte od sedam metara. Karlovčani nakon toga propuštaju još jedan napad za +3, ali nakon nove obrane Prezelja, Hrvojević u 56. minuti poentira za 29:26. Kada je Domagoj Smojver u 58. minuti pogodio za 30:27, bilo je jasno da bodovi ostaju u Karlovcu.

Domaće strijelce predvodio je Ivan Rukavina s 9 pogodaka, Dominik Smojver dao je 8, Bačić 5, Domagoj Smojver 4, Mrljak i Hrvojević po 2, a Capan 1 gol. Prezelj je upisao 6, Domjančić 4, a Radočaj jednu obranu.

Nakon 6. kola Karlovac je na 3. mjestu ljestvice s 8 bodova, koliko ima i drugoplasirana Dubrava, a u sljedećem kolu gostuje kod četvrtoplasirane Gorice.