Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Dubovca-Gaze uvjerljivo poraženi kod vodećeg Zameta, dobro parirali tri četvrtine utakmice, ‘raspali’ se u završnici

Sve do 45. minute i rezultata 23:19 Karlovčani su se dobro držali, a onda su Riječani serijom 4:0 prelomili utakmicu na svoju stranu.

Rukometaši Dubovca-Gaze uvjerljivim su porazom otvorili proljetni dio sezone u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. Večeras je u Rijeci bolja od njih bila vodeća momčad Zameta rezultatom 34:22.

Dobru utakmicu odigrala je Požegina momčad i krajnji rezultat definitivno nije prava slika onoga što se zbivalo na terenu. Do sredine drugog poluvremena ravnopravno je parirala lideru lige i glavnom kandidatu za naslov prvaka, no onda je ušla u jednu lošu napadačku seriju, koju su Riječani iskoristili i odvojili se, a potom u završnici došli i do vrlo uvjerljive pobjede.

Pogodak za pogotkom igralo se do 17. minute i rezultata 9:9. Tada su serijom od tri uzastopna pogotka domaći otišli na 12:9, a na isteku 25. minute i na +6 (16:10). Karlovčani bolje odigravaju završnicu prvog dijela i do odmora smanjuju na 18:15. Sve do 45. minute i rezultata 23:19 Požegini su rukometaši potpuno parirali Riječanima, ali onda su nanizali par promašaja, a Hreljac zaradio treće isključenje. Domaći su to iskoristili, serijom 4:0 otišli na +8 (27:19) u 51. minuti i prelomili utakmicu u svoju korist.

Luka Kordić s 5 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkoj momčadi, Belavić, Hreljac i Štrucelj su postigli po 3, Balen, Gvozdanović i Jaman po 2, a Magdić i Dujmić po 1 gol.

Momčad Dubovca-Gaze ovim je porazom pala na 7. mjesto ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Puli kod posljednjeplasirane Arene-Pule.