Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Dubovca-Gaze uzeli oba boda u Puli, Kordić i Gvozdanović predvodili ih do pobjede nad ‘fenjerašem’ Arenom

Luka Kordić bio je najbolji strijelac utakmice s 12 pogodaka, a Zlatko Gvozdanović postigao je šest.

Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Puli upisali svoju prvu pobjedu u nastavku sezone Prve hrvatske lige Jug. U dvoboju 13. kola slavili su nad posljednjeplasiranom domaćom Arenom-Pulom rezultatom 27:22.

Nije trener karlovačke momčadi Dragomir Požega u najavi utakmice bježao od činjenice da su favoriti protiv posljednjeplasiranog domaćina, ali je isto tako jasno naglasio da to trebaju potvrditi i na terenu. Potvrdili na koncu jesu, ali dosta teško. Motivirani domaćin, koji nije imao što izgubiti, odlično se borio i držao utakmicu u egalu do zadnjih deset minuta, Karlovčane je malo poljuljala rana ozljeda Hreljca, no na kraju su ipak pronašli put do pobjede.

Smjenjivale su se momčadi u vodstvu većim dijelom prvog poluvremena, a onda su domaći sa četiri uzastopna pogotka došli do 11:7 u 25. minuti. Na odmor se otišlo s +3 za Puljane (13:10), koji su stečenu prednost držali do 39. minute i rezultata 16:13. Tada Karlovčani serijom 4:0 preokreću na 17:16, a kod 19:19, na ulasku u posljednjih deset minuta, postižu još četiri pogotka u nizu i odlaze na 23:19. Puljani smanjuju na 23:21, ali Gvozdanović s tri gola zaredom diže prednost na 26:21 i potvrđuje pobjedu.

Vrlo raspoloženi Luka Kordić bio je najbolji strijelac utakmice s 12 pogodaka, Gvozdanović je postigao 6, Jaman 3, Belavić i Luketić po 2, a Balen i Relić po 1 gol.

Karlovčani su se ovom pobjedom učvrstili na 7. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu, u prvoj domaćoj utakmici u proljetnom dijelu prvenstva, dočekuju momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata.