4C° Duga Resa

8C° Ogulin

4C° Ozalj

6C° Slunj

Rukometaši Karlovca katastrofalno ušli u utakmicu, ali onda sjajnom obranom ‘slomili’ Labinjane i došli do oba boda

Dobitna ‘karta’ trenerice Rašić bila je postavljanje Jure Čakarića na prednjeg u obrani 5-1, nakon čega su domaći profunkcionirali i napravili preokret.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 13. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili momčad Rudana iz Labina rezultatom 20:19 i osvojili dva vrlo važna boda u borbi za opstanak.

Dvadeset minuta gosti su u potpunosti dominirali parketom i činilo se da će Karlovčani pasti ‘bez ispaljenog metka’. A onda je trenerica Tatjana Rašić povukla dobitni potez – na prednjega u obrani 5-1 postavila je Juru Čakarića, koji je pružio izvrsnu partiju, poremetio protok lopte u napadu Labinjana, karlovačka obrana konačno je proigrala i domaći su napravili veliki preokret. Iako su napravili dosta tehničkih grešaka i upisali puno promašaja u prvom dijelu, Karlovčani su sjajnom obranom u nastavku sve nadoknadili i trasirali put prema vrlo važnoj pobjedi.

Očajan je bio ulazak u utakmicu domaće momčadi. Obrana nije funkcionirala, napad još manje, i gosti su u 8. minuti poveli 5:0. Ni minuta odmora trenerice Rašić nije pomogla. Gosti su i dalje dominirali parketom, njihov vratar Juričić zaustavljao je karlovačke udarce, domaći su i griješili pa je u 20. minuti na semaforu stajalo 10:3 za Labinjane. I tada je, kao što smo spomenuli, trenerica Rašić ubacila Čakarića na prednjeg, protok lopte gostiju u napadu više nije bio tako tečan, domaći su se sabrali i počeli igrati kako znaju. Prvo su smanjili na 11:6, a onda golovima Bačića, Capana i Horvata stigli na 11:9. Capan u 29. minuti ne koristi sedmerac, Labinjani zabijaju za 12:9, a Mrljak pogađa za odlazak na odmor s 12:10 za goste.

Mogao je Karlovac već početkom nastavka preokrenuti rezultat na svoju stranu, ali nije iskoristio prilike. Prvo Bačić nije zabio sedmerac, potom je iz kontre smanjio na 12:11, a onda su domaći zapucali tri uzastopna napada za poravnanje.  U 38. minuti Capan ipak zabija za 12:12, ali gosti uzvraćaju s dva pogotka i ponovo dolaze do prednosti (14:12). Čakarić s dva uzastopna gola izjednačuje, a onda Karlovac u 41. minuti preko Mrljaka stiže do prvog vodstva na utakmici (15:14). S dva pogotka Labinjani ponovo okreću rezultat na svoju stranu, ali samo zakratko. Mrljak, Capan i Horvat pogađaju za +2 Karlovca (18:16). U samoj završnici, kod 19:18, Capan ne zabija zicer, ali Bačić iz kontre pogađa za 20:18. Gosti u 57. minuti smanjuju na 20:19, a Bosiljevac na drugoj strani puca preko grede. Karlovčani se uspijevaju obraniti, ali 50 sekundi prije kraja Horvat radi korake, a potom i dira loptu nogom nakon prekida i zarađuje isključenje. Srećom, vratar Radočaj, koji večeras nije bio na visokoj razini, upisuje ključnu obranu, trenerica Rašić 18 sekundi prije kraja zove minutu odmora, nakon koje domaći čuvaju loptu do kraja i dolaze do vrlo vrijedne pobjede.

Patrik Mrljak s 5 pogodaka bio je prvi strijelac domaćih, Bačić je dao 4, Horvat i Capan po 3, Čakarić i Frketić po 2, a Lemić 1 gol. Radočaj je upisao 7 obrana.

Karlovac je ostao na 10. mjestu ljestvice s 10 bodova, koliko ima i Rudan, a u sljedećem kolu gostuje kod vodeće momčadi Trogira.