16C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

16C° Slunj

Rukometaši Karlovca nadigrali križevački KTC, odigrali jako dobru obranu protiv brzih i pokretljivih gostiju

Domagoj Smojver i Ivan Bačić bili su najbolji strijelci domaćeg sastava s po 6 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani ostvarili prvu pobjedu u sklopu priprema za novu sezonu. Slavili su nad križevačkim KTC-om, članom Prve hrvatske lige Sjever, rezultatom 24:21.

Jako dobre igre prikazali su karlovački rukometaši na gostovanjima kod Zameta i Bjelovara te u domaćem ogledu s Varaždinom, ali u tim susretima pobjede su izostale prvenstveno zbog toga što su suparnici preokretali rezultat u završnici, kada je trenerica Rašić krenula s rotacijama u sastavu. I večeras u odigrali jako dobro, pogotovo u obrambenoj fazi igre, protiv ekipe s nižom, ali vrlo pokretljivom i neugodnom vanjskom linijom, te su na koncu nagrađeni i prvom pripremnom pobjedom. Iako su Križevčani članovi drugog ranga hrvatskog rukometa, kao i Karlovčani, prikazali su se u vrlo dobrom svjetlu i sigurno će igrati značajnu ulogu u svojoj skupini u novoj sezoni. A tim više je večerašnja pobjeda Karlovca vrjednija.

U domaćim redovima večeras je izostao samo Janjanin zbog bolesti, a trenerica Rašić započela je susret s udarnom postavom: braća Smojver, Bačić, Begić, Capan, Mrljak i na vratima Radočaj. Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno. KTC je imao samo početno vodstvo 1:0, a preostali dio prvog dijela u prednosti su proveli domaći. Imali su dva pogotka prednosti u 17. minuti, kada je Bačić sa 7 metara pogodio za 8:6, te u 25. minuti, kada je Domagoj Smojver poentirao za 11:9, no gosti su malo bolje odigrali završnicu prvog dijela pa se na odmor otišlo s 12:12.

Križevčani su na otvaranju nastavka poveli 13:12 i minimalnu prednost držali do 35. minute i rezultata 15:14. Tada Karlovac preko Dominika Smojvera, Horvata i Domagoja Smojvera zabija tri u nizu i preokreće na 17:15. U 44. minuti Bačić je ponovo precizan iz sedmerca za prvih +3 na utakmici (19:16), a Mrljak s krila ne pogađa napad za +4. Novi napad za četiri pogotka viška imali su domaći kod 20:17, ali izgubili su loptu, a onda su konačno u 50. minuti golom Crnkovića poveli 22:18. Vratar Martinović brani pokušaj Horvata za +5, gosti smanjuju na 22:19, a trenerica Rašić ubacuje na parket igrače s manjom minutažom i iz udarne postave ostavlja samo Capana. Hrvojević je potom zabio za 23:19 u 55. minuti, Križevčani s dva uzastopna gola smanjili na 23:21, a Bosiljevac je u posljednjoj minuti postavio konačni rezultat.

Domagoj Smojver i Bačić su u domaćem sastavu bili najefikasniji s po 6 pogodaka, Dominik Smojver je dao 4, Horvat 2, a Capan, Begić, Bosiljevac, Hrvojević, Crnković i Magdić po 1 gol. Radočaj, Glumac i Domjančić upisali su po tri obrane.

Karlovac bi sljedeću pripremnu utakmicu trebao odigrati u utorak, 15. rujna, kod kuće s Umagom, a onda u petak, 18. rujna, ugostiti riječki Zamet.

Leeloo Vukelja i Luka Kramarić izborili plasman na prvi TOP 16 turnir najboljih mlađih kadetkinja i kadeta