11C° Duga Resa

12C° Ogulin

11C° Ozalj

11C° Slunj

Rukometaši Karlovca pobjednici 28. memorijalnog turnira ‘Nebojša Parežanin – Pržo’

U finalnoj utakmici, pogotkom Karla Capana, Karlovčani su pobijedili Sesvete II rezultatom 26:25.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca osvojili su naslov pobjednika 28. izdanja Memorijalnog turnira ‘Nebojša Parežanin – Pržo’, kojeg je Rukometni klub Dubovac-Gaza danas organizirao u Sportskoj dvorani u spomen na svog igrača i hrvatskog branitelja poginulog u Domovinskom ratu.

Ovogodišnje izdanje turnira bilo je nešto slabije u odnosu na prethodna po imenima sudionika jer nije nastupila niti jedna momčad iz najvišeg ranga, a Karlovac je u finalnoj utakmici pobijedio momčad Sesveta II rezultatom 26:25. Rukometaši trenerice Tatjane Rašić vodili su većim dijelom susreta, na odmor otišli s prednošću 14:12, a sredinom drugog dijela imali su i +4 (20:16). Sesvećani su ih sustigli i do kraja dvoboja igralo se praktički pogotak za pogotkom. Pobjedu Karlovčanima donio je Karlo Capan golom na ulasku u posljednju minutu, nakon kojeg su se uspjeli obraniti i osvojiti pobjednički pehar.

U utakmici za 3. mjesto slovenski Črnomelj pogotkom u posljednjoj minuti pobijedio je Dubovac-Gazu rezultatom 30:29.

Fran Zadro iz momčadi Sesveta II ponio je memorijalnu nagradu ‘Nebojša Parežanin – Pržo’ za najbolje lijevo krilo turnira, a bio je i najbolji strijelac s 15 postignutih pogodaka. Njegov suigrač Luka Ivan Brezinšćak proglašen je najboljim vratarom, a nagradu za fair-play osvojila je momčad Črnomlja.

U prijepodnevnim polufinalnim dvobojima Sesvete II su slavile nad Dubovcem-Gazom 26:21, a Karlovac je uvjerljivo nadigrao Črnomelj rezultatom 35:19.