16C° Ogulin

14C° Ozalj

16C° Slunj

Rukometaši Karlovca pobjednici pripremnog turnira u Senju

Karlovčani su u polufinalu nadigrali Mornara-Crikvenicu 26:17, a u finalu momčad Zadra 1954 s 33:28.

Rukometaši Karlovca osvojili su naslov pobjednika pripremnog turnira odigranog danas u Senju.

U polufinalnom dvoboju Karlovčani su lako nadigrali momčad Mornara-Crikvenice, člana Druge hrvatske lige Zapad, rezultatom 26:17. Trenerica Rašić u tom ogledu odmarala je braću Smojver, Bačića i Capana pa su veću minutažu dobile mlade snage. Početnih 2:0 ‘mornara’ naši su rukometaši brzo okrenuli na 4:3, a kod 4:4 napravili su seriju 5:0 i otišli na odmor s 12:7. U nastavku su suparnici u tri navrata smanjili na četiri razlike (18:14, 19:15 i 20:16), no Karlovčani su sa četiri uzastopna pogotka otišli na 24:16 i riješili pitanje pobjednika.

Rukavina i Grčić s po 5 pogodaka bili su najefikasniji u karlovačkim redovima, Crnković je dao 3, Horvat, David Stipetić, Mrljak, Balen i Jure Stipetić po 2, a Janjanin, Poljak i Šalković po 1 gol. Kajba je upisao 9, a Loparac 7 obrana.

U drugom polufinalu Zadar 1954 bio je bolji od domaćina Senja rezultatom 29:22 pa su se u finalu turnira Karlovčani susreli sa Zadranima i slavili s 33:28. Ogled dvoje članova Prve hrvatske lige Jug bio je potpuno izjednačen do rezultata 9:9. Zadrani su potom poveli 11:9 i 12:10, a naši odgovorili sa četiri uzastopna pogotka, preokrenuli na 14:12 i na poluvrijeme otišli s 15:14. Kod 19:17 Karlovčani postižu tri gola zaredom, dižu prednost na 22:17 i polako usmjeravaju utakmicu na svoju stranu. Imali su i +7 (28:21), Zadrani su u završnici smanjili na 29:25, ali pobjedu karlovačke momčadi nisu ugrozili.

Bačić je s 9 pogodaka bio najraspoloženiji u sastavu trenerice Rašić, Domagoj Smojver je dao 6, Horvat 5, Dominik Smojver i Mrljak po 4, Rukavina 2, a Crnković, David Stipetić i Balen po 1 gol. Loparac je ubilježio 10 obrana, a Kajba tri.

U jednosmjernoj utakmici Karlovac 1919 ‘petardom’ počastio HAŠK 1903, Ivan Matyazh postigao hat-trick