28C° Duga Resa

27C° Ogulin

27C° Ozalj

28C° Slunj

Rukometaši Karlovca pobjedom okončali prvenstvo, čeka se odluka HRS-a o proširenju Premijer lige

Najbolji strijelac utakmice ponovo je bio Ivan Bačić s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su na parketu Sportske dvorane, u utakmici posljednjeg 22. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili momčad Balić & Metličić iz Splita rezultatom 33:26, potvrdili osvajanje 2. mjesta i sada nestrpljivo čekaju potvrdu prijedloga HRS-a o proširenju Premijer lige.

Večerašnja utakmica nije imala nikakvog rezultatskog značaja jer su Karlovčani još prije dva kola, nakon poraza na gostovanju kod Kozale, znali da do naslova više ne mogu, a da im trećeplasirana Ribola Kaštela ne može ugroziti osvajanje titule doprvaka. No, unatoč tome, vidjeli smo dobru utakmicu jer mlada i poletna ekipa proslavljenog hrvatskog reprezentativca Petra Metličića u svakom dvoboju ‘grize’ do kraja, dok su domaći pod svaku cijenu htjeli pobjedom zaokružiti uspješnu sezonu.

Pogotkom Mrljaka u 12. minuti Karlovac je došao do +3 (7:4), a Bačić je u 15. podignuo prednost na 9:5. S dva uzastopna gola Splićani su smanjili, no u završnici prvog dijela domaći su dodali gasa i ponovo se odvojili. Dominik Smojver i Horvat su s dva brza pogotka u 24. minuti donijeli +5 (14:9), s kojima se otišlo na odmor (17:12).

Nepune četiri minute u nastavku bile su dovoljne domaćima da serijom 3:1 podignu vodstvo na 20:13, a kad je u 39. minuti Dominik Smojver iz kontre zabio za +8 (24:16), trenerica Tatjana Rašić iz igre je počela vaditi svoje glavne igrače. Splićani su to iskoristili i serijom 6:2 u 48. minuti došli do samo četiri gola zaostatka (26:22). Bosiljevac je potom, nakon nove obrane gostujućeg vratara, odbijanac spretno pospremio u mrežu za +5, a kada je Hrvojević u 54. minuti poentirao za 30:24, pitanje pobjednika bilo je u potpunosti razriješeno.

Najbolji strijelac utakmice ponovo je bio Ivan Bačić s 8 pogodaka, Dominik Smojver i Bosiljevac su dali po 5, Rukavina 3, Domagoj Smojver, Capan i Hrvojević po 2, a Horvat, Frketić, Baršić, Mrljak, Crnković i Magdić po 1 gol. Glumac je upisao 9, a Radočaj jednu obranu.

Karlovac je, kao što smo napisali u uvodu, osvojio 2. mjesto s 36 bodova, dva manje od prvaka Trogira, i sada čeka rasplet priče o promjeni sustava natjecanja u sljedećoj sezoni. Naime, Hrvatski rukometni savez prije par dana klubovima je poslao prijedlog novog sustava natjecanja za sezonu 2021/2022., prema kojem bi se Premijer liga proširila na 16 klubova. U prošireni najviši rang natjecanja ušle bi po dvije najboljeplasirane momčadi obje skupine Prve hrvatske lige pa bi se na taj način rukometaši Karlovca vratili u Premijer ligu. Klubovi do 8. lipnja Savezu trebaju dostaviti svoje očitovanje na prijedlog, koji bi, ako ga većina prihvati, trebao biti i službeno potvrđen na sjednici skupštine HRS-a.