24C° Duga Resa

23C° Ogulin

24C° Ozalj

23C° Slunj

Rukometaši Karlovca poraženi u derbiju u Kašteli, vratnica spriječila izjednačenje desetak sekundi prije kraja

Najraspoloženiji u karlovačkom sastavu bio je Ivan Bačić s 10 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Kaštel Sućurcu, u derbi susretu 18. kola Prve hrvatske lige Jug, poraženi od domaće momčadi Ribole Kaštele rezultatom 27:25.

Već ranije se znalo, a s obzirom na mrtvu trku s Trogiranima za naslovom prvaka, da će današnje gostovanje u Kašteli karlovačkim rukometašima biti najveći ispit u preostalom dijelu prvenstva te da će taj dvoboj vjerojatno odlučiti hoće li u borbi za titulu ostati do posljednjeg kola. Naravno da još ništa nije gotovo jer oba kandidata za naslov do kraja prvenstva moraju odigrati još pet utakmica, ali Trogirani sada imaju dva boda više i bolji međusobni omjer, što je prednost koju će teško ispustiti.

Karlovčani su večeras odigrali dobru utakmicu, nešto bolju u drugom poluvremenu, kada su se uspjeli vratiti iz zaostataka od pet pogodaka, no to nije bilo dovoljno za uspjeh. Prije svega im je nedostajala bolja podrška vratara, iz koje bi razvili brzu tranziciju i došli do više laganih pogodaka. Ovako su se jako trošili napadajući većinom na postavljenu vrlo čvrstu i fizički moćnu obranu domaćina. Spomenimo i da je momčad večeras vodio pomoćni trener Miodrag Višnić jer je trenerica Tatjana Rašić s U17 ekipom na završnici Prvenstva Hrvatske u Poreču.

Pogodak za pogotkom igralo se do 15. minute i rezultata 7:7, a onda su Karlovčani upali u napadačke probleme. U razdoblju od pet minuta nisu iskoristili tri napada pa su domaći u 22. minuti poveli 13:9. Kod 14:10 naši se pogocima Rukavine i Bačića primiču na 14:12, ali na odmor se odlazi s +3 za Ribolu Kaštelu (16:13).

Nakon smanjenja na 16:14 početkom nastavka, domaći serijom 3:0 odlaze na 19:14 u 36. minuti i činilo se da Karlovčani polako gube korak. Međutim, sljedećih 11 minuta zaigrali su sjajnu obranu, ostavili Kaštelane bez pogotka i izjednačili na 19:19 u 47. minuti. U 49. minuti domaći ponovo dolaze do +2 (22:20), a u 56. minuti i do +3 (25:22). Mrljak smanjuje, a Radočaj obranom omogućava kontru Hrvojeviću za 25:24. Na novi pogodak Ribole odgovara Domagoj Smojver golom za 26:25 i ulazi se u vrlo neizvjesnu završnicu. Domaći su 46 sekundi prije kraja pozvali minutu odmora i krenuli u napad, no Karlovčani su im oduzeli loptu, krenuli u kontru po izjednačenje, koje je grubim prekršajem za isključenje zaustavio Milas 21 sekundi prije isteka vremena. Minutu odmora potom je pozvao Višnić i plan je bio da naši rukometaši pokušaju zabiti brzi pogodak, kako bi još preostalo nešto vremena za eventualno ukrasti loptu i doći do pobjede. Međutim, jak udarac Capana odsjeo je na vratnici pa su domaći golom sa zvukom sirene potvrdili pobjedu.

Ivan Bačić je bio prvi strijelac utakmice s 10 pogodaka, Rukavina i Dominik Smojver su dali po 4, Domagoj Smojver, Hrvojević i Mrljak po 2, a Capan 1 gol.

Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 28 bodova, dva manje od vodećeg Trogira, a sljedećeg vikenda dočekuje momčad Zadra 1954.