5C° Karlovac

4C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

Rukometaši Karlovca poraženi u Poreču, vratar Krbavčić donio prevagu domaćoj momčadi

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Dominik Smojver sa 6 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Poreču, u 8. kolu skupine A Premijer lige, prvom u drugom krugu osnovnog dijela sezone,poraženi od domaće momčadi Poreča rezultatom 27:25.

Domaći vratar Erik Krbavčić najzaslužniji je što su Porečani večeras uzvratili Karlovčanima za poraz na startu sezone. Imao je čak 18 obrana, bio najučinkovitiji igrač susreta i zaustavio Karlovčane na putu prema dobrom rezultatu. Igrači trenerice Rašić lavovski su se borili svih 60 minuta, u završnici čak došli i do prilike da izbjegnu poraz, no veliku razliku u segmentu obrana (19 porečkih naprema samo 4 karlovačke) ipak nisu uspjeli anulirati.

Izludio je Krbavčić Karlovčane u prvih deset minuta. Obranio im je čak sedam udaraca i pogurao svoju momčad do vodstva 5:3. Naši rukometaši potom ipak poravnavaju na 5:5, a onda početkom 16. minute, pogotkom Dominika Smojvera iz kontre, dolaze do prednosti 7:6. Držali su minimalno vodstvo do 11:10, ali završnica prvog dijela pripala je domaćima. S dva su gola preokrenuli na 12:11, Bačić poravnao na 12:12, ali onda naši ne koriste dva uzastopna napada pa Porečani odlaze na odmor s +2 (14:12).

Pogotkom Thossa u 37. minuti domaći prvi puta dolaze do tri pogotka viška (17:14), a onda Ljubić početkom 45. zabija za +4 (21:17). Potom se ponovo ukazuje Krbavčić. Brani zicer Bosiljevcu i omogućava svojoj momčadi da na drugoj strani preko Thossa dođe do pet pogodaka viška u 48. minuti. Golovima Hrvojevića i Bosiljevca Karlovac se vraća na -3 (23:20), a napad za smanjenje na dva pogotka zaostataka upropaštava Horvat prekršajem u napadu. Golom Crnkovića na isteku 54. minute naši rukometaši ipak smanjuju na 24:22, Porečani ne koriste napad, a Crnković na drugoj strani iznuđuje isključenje i sedmerac, kojeg Hrvojević pretvara u 24:23. U 58. minuti, kod rezultata 26:24 za domaće, Krbavčić brani sedmerac Hrvojeviću, na drugoj strani Thoss zabija za +3 i potvrđuje pobjedu Porečana.

Dominik Smovjer sa 6 pogodaka predvodio je karlovačke strijelce, brat Domagoj, Bačić i Mrljak su dali po 4, Bosiljevac, Hrvojević i Rukavina po 2, a Crnković jedan gol. Radočaj i Domjančić imali su po dvije obrane.

Nakon 8. kola Karlovac je ostao na 3. mjestu ljestvice s 8 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Dubrava, a u sljedećem kolu dočekuje sedmoplasiranu Spačvu iz Vinkovaca.