Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Ivan Bačić i Dominik Smojver s po 5 pogodaka.

U drugoj pripremoj utakmici za proljetni dio sezone, odigranoj danas u Sesvetama, rukometaši Karlovca poraženi su od domaćeg premijerligaša Sesveta rezultatom 24:21.

Protiv vrlo kvalitetnog suparnika, trećeplasiranog na ljestvici Premijer lige, karlovački su rukometaši odigrali dobru utakmicu. Obje su ekipe u dvoboj ušle nešto opuštenije pa je u prvih desetak minuta palo dosta pogodaka, no onda su i jedni i drugi podigli razinu agresije i čvrstine u obrani pa je nastavak utakmice bio vrlo tvrd, pravi natjecateljski. Najveći dio susreta trenerica Rašić odigrala je s udarnom postavom, a posljednjih desetak minuta priliku su dobili igrači s klupe i u toj završnici Sesvećani su osigurali pobjedu.

U prvom poluvremenu momčadi su se smjenjivale u vodstvu, no niti jedna nije imala prednost veću od dva pogotka. Domaći su imali 7:5, a Karlovčani su kod 8:7 s dva uzastopna pogotka preokrenuli na 9:8. Međutim, vrlo brzo su domaći uzvratili serijom 3:0 i ponovnim odlaskom na +2 (11:9), a Karlovac je s dva pogotka u završnici prvog dijela osigurao odlazak na odmor u egalu (11:11).

S dva pogotka početkom nastavka domaći ponovo dolaze do +2 (13:11), ali Karlovčani uzvraćaju s tri uzastopna gola i preokreću na 14:13. Imali su naši vodstvo i na 15:14, a u tim trenucima nisu iskoristili protunapad za +2. Sesvećani preokreću na 17:15, Karlovčani se zadnji puta primiču na -1 kod 18:17, a onda domaći s dva uzastopna pogotka dižu prednost na 20:17 i prelamaju susret u svoju korist.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Ivan Bačić i Dominik Smojver s po 5 pogodaka, Domagoj Smojver je dao 4, Begić 3, Baršić 2, a Capan i Magdić po 1 gol. Radočaj i Glumac su imali po 5, a Domjančić jednu obranu.

Sljedećeg tjedna Karlovčani će u Sportskoj dvorani odmjeriti snage s drugoplasiranom momčadi Prve hrvatske lige Sjever, Moslavinom iz Kutine.