8C° Ozalj

8C° Slunj

Rukometaši Karlovca proljetni dio prvenstva otvorili porazom u Senju

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Karlo Capan sa 7 pogodaka.

Rukometaši Karlovca porazom su otvorili proljetni dio sezone u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. Večeras su u Senju, u utakmici 12. kola, izgubili od istoimenog domaćina rezultatom 28:22.

Dvadesetak minuta držali su Karlovčani priključak za domaćinom, a onda je utakmica na mlin Senjana otišla u završnici prvog dijela. Karlovački rukometaši promašili su sedmerac i kontranapad, zaradili dva isključenja, što je domaćin iskoristio i na odmor otišao s osjetnom prednošću. U nastavku su Senjani u potpunosti kontrolirali susret i na koncu došli do zaslužene pobjede.

U 11. minuti Karlovac je bio na pogotku zaostatka (6:5), a onda su domaći serijom 4:1 otišli na 10:6. Nakon gola Capana za 10:7, Senjani su do odmora napravili još jednu seriju 4:1 i na poluvrijeme otišli sa 14:8. Kod 17:11 u nastavku domaći zabijaju četiri pogotka u nizu, odlaze na +10 (21:11) i praktički rješavaju pitanje pobjednika. Imao je Senj u četiri navrata i 11 pogodaka viška, a Karlovac je u završnici samo uspio ublažiti poraz.

Karlo Capan sa 7 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkom sastavu, Bačić je dao 6, Mrljak 3, Bosiljevac i Hrvojević po 2, a Horvat i Čakarić po 1 gol. Radočaj je prikupio 11 obrana.

Nakon 12. kola Karlovac je pao na 10. mjesto ljestvice s 8 bodova, koliko ima i pretposljednji Solin, a u sljedećem kolu dočekuje devetoplasiranu momčad Rudana iz Labina.