1C° Ozalj

3C° Slunj

Rukometaši Karlovca se izvukli iz ‘crne rupe’ i pobijedili Hrvatski dragovoljac

Najbolji u domaćem sastavu bio je Karlo Capan s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani došli do svoje treće ovosezonske pobjede u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. U utakmici 10. kola, pretposljednjeg u jesenskom dijelu sezone, nadigrali su momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 26:22.

Umalo su mladi Karlovčani, kao i prije tjedan dana protiv Kozale, prokockali već dobivenu utakmicu. Srećom, večeras su se na vrijeme probudili i ipak uzeli oba boda, ali trenerica Tatjana Rašić morat će pronaći razloge zašto njezina ekipa već dva susreta zaredom ne zna mirno završiti dobivenu utakmicu, već upada u ‘crnu rupu’ i dovodi se u probleme. ‘Dragovoljci’ u prvom dijelu nisu puno toga pokazali i gotovo svu svoju energiju trošili su na rasprave sa sucima, što je Karlovčanima olakšalo put do prednosti. Međutim, nakon desetak minuta u nastavku ‘nanušili’ su pad domaćih i velikom serijom došli do prilike da zakompliciraju završnicu, što se, srećom po domaće navijače, ipak nije dogodilo.

Nakon izjednačenog početka, domaći su se u 13. minuti odvojili na 8:4. Gosti su igrali prilično sporo i Karlovčani su ih vrlo dobro zaustavljali pa je prava šteta što u prvih 30 minuta nisu stekli i veću prednost od one koju su odnijeli na odmor (14:7). U prvih desetak minuta nastavka sve je i dalje bilo u rukama domaćih, koji su u 41. minuti, pogotkom Mrljaka iz protunapada poveli 20:11. Međutim, tada kreće razdoblje vrlo slabe igre Karlovčana, koji su u napadu zaredali s greškama i promašajima, a gosti su to iskoristili i velikom serijom 8:1 u 53. minuti došli do 21:19. Podsjetilo nas je to na prošlotjedni susret s Kozalom, u kojem su domaći u završnici prokockali +5, ali srećom, Capan je zabio za 22:19, a nakon obrane Glumca Hrvojević dignuo na 23:19 i naši su rukometaši do kraja susreta uspjeli sačuvati prednost.

Karlo Capan s 8 pogodaka bio je prvo ime domaće momčadi, Mrljak je dao 5, Hrvojević 4, Horvat, Janjanin, Bačić i Frketić po 2, a Bosiljevac 1 gol. Radočaj je imao 6, a Glumac jednu obranu.

Karlovac će vrlo vjerojatno ostati na 9. mjestu ljestvice s 8 bodova, a u posljednjem jesenskom kolu gostuje kod momčadi Balić-Metličić.

MALI NOGOMET

Izvučene skupine turnira registriranih klubova NSKŽ-a te turnira gradskih četvrti i mjesnih odbora