Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Karlovca sjajnom obranom ‘slomili’ Rudan i odnijeli oba boda iz Labina

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bili su Dominik Smojver s 9 i Ivan Bačić sa 7 pogodaka.

Rukometaši Karlovca na najbolji su način otvorili novu sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. Večeras su u Labinu, u utakmici 2. kola, pobijedili domaću momčad Rudana rezultatom 29:22.

Karlovačkim rukometašima večerašnja utakmica u Labinu bila je prva u novom prvenstvu jer je prošlotjedna domaća s momčadi Senja odgođena zbog jednog igrača pozitivnog na koronavirus. U najavi dvoboja trenerica Tatjana Rašić kazala nam je da jedva čekaju utakmicu, da su njeni igrači jako motivirani i željni konačno izaći na parket i pokazati sve što znaju, a večeras su protiv Labinjana zaista prikazali odličnu igru. Prvenstveno su sjajno odigrali obrambenu fazu igre, kojom su ‘slomili’ domaćina već u prvih 15 minuta i usmjerili utakmicu prema pobjedi. Koliko su sjajni bili u obrani u tih prvih 15 minuta, najbolje govori podatak da su u tom razdoblju igre primili samo jedan jedini pogodak. Kontrolirali su utakmicu od prve do posljednje minute i potpuno zasluženo uzeli oba boda.

Sjajno otvaranje utakmice Karlovčani su okrunili vodstvom 5:0, a Labinjani su prvi pogodak, za 5:1, zabili tek u 10. minuti. Držao je Karlovac tih +5 sve do 20. minute, kada je Domagoj Smojver povisio na 9:3, a onda je domaćin s dva uzastopna gola s 10:4 smanjio na 10:6. Uzvratili su Bačić i Dominik Smojver pa je karlovačka momčad ponovo otišla na +6 (12:6), a Rudan je pogotkom u pretposljednjoj sekundi prvog dijela na odmor otišao s pet golova manjka (13:8).

Igru u obrani karlovačke momčadi malo je poremetilo drugo isključenje starijeg Smojvera već u 32. minuti, a potom i drugo Frketićevo u 40. minuti. Međutim, sigurno su držali 5-6 pogodaka prednosti. U 44. minuti Dominik Smojver podiže vodstvo na +7 (19:12) i Karlovac u potpunosti kontrolira utakmicu. Serijom 4:1 od 50. do 54. minute Labinjani se primiču na 23:19, ali potom istom mjerom uzvraćaju naši rukometaši, ponovo odlaze na +7 (27:20) i definitivno rješavaju bilo kakve dileme oko pobjednika, ako su uopće i postojale.

Strijelce karlovačke momčadi predvodio je Dominik Smojver s 9 pogodaka, Bačić je dao 7, Domagoj Smojver, Capan i Begić po 3, Magdić 2, a Mrljak i Crnković po 1 gol. Radočaj je upisao 11 obrana.

Nakon 2. kola Karlovac se nalazi na 5. mjestu ljestvice s 2 boda i utakmicom manje, a u sljedećem kolu dočekuje četvrtoplasiranu momčad Trogira.