10C° Ozalj

8C° Slunj

Rukometaši Karlovca slavili u domaćem ogledu s Metković-Mehanikom

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Domagoj Smojver s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Do trinaeste ovosezonske pobjede u Prvoj hrvatskoj ligi Jug došli su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U utakmici 17. kola nadigrali su momčad Metković-Mehanike rezultatom 31:27.

Potpuno različita utakmica od one koju su isti suparnici odigrali prije nešto više od mjesec dana u Metkoviću. Tamo je Karlovac uvjerljivo slavio s 10 pogodaka razlike, Metkovčani su sagorijeli u želji da uzmu bodove, a večeras su, malo pojačani u odnosu na tu prethodnu utakmicu, dobro namučili karlovačke rukometaše i natjerali ih da se pošteno oznoje kako bi došli do bodova. U domaćem sastavu nedostajali su Capan, Janjanin i Baršić, Bačić nije uopće ulazio u igru zbog ozljede, trenerica Rašić imala je smanjenu mogućnost rotacije, što se osjetilo na parketu. Domaći još nisu dosegli onu razinu igre iz jesenskog dijela sezone, ali za sada uspješno prolaze sve prepreke i to je najbitnije.

Otvorili su Karlovčani utakmicu vodstvom 3:0, ali taj ritam igre nisu uspjeli dugo zadržati. Metkovčani su zaigrali bolje i u 16. minuti došli do prednosti 9:8. Minimalnu prednost imali su i kod 10:9, a onda su domaći serijom 4:0 preokrenuli na 13:10. Gosti se vraćaju na 13:12, a onda im Radočaj brani kontru za izjednačenje. Kod 14:12 Karlovčani ne koriste zicer za +3, ali pogotkom Begića u posljednjim sekundama ipak odlaze na odmor sa 16:13.

Početkom nastavka gosti smanjuju na 16:15, a Karlovac do novih +3 dolazi u 35. minuti golom Dominika Smojvera (19:16). Nekoliko napada za četiri pogotka prednosti domaći nisu iskoristili u sljedećih nekoliko minuta, a onda su u 46. minuti s dva brza pogotka Mrljaka ipak došli do 24:20. U posljednjih deset minuta Karlovčani ulaze s +5 (26:21), a Mrljak i Hrvojević svojim pogocima za 29:22 definitivno rješavaju pitanje pobjednika.

Domagoj Smojver s 8 pogodaka predvodio je strijelce domaćih, Hrvojević je dao 6, Mrljak i Dominik Smojver po 5, Begić i Rukavina po 3, a Magdić 1 gol. Radočaj je prikupio 7 obrana.

Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 26 bodova. U srijedu je trebao igrati odgođeni susret s Rudarom iz Labina, no ponovo je odgođen zbog problema Labinjana s koronavirusom. Također je vrlo izgledno da će, zbog problema Senjana s koronavirusom, biti odgođen i ogled u Senju pa bi Karlovčani sljedeći ogled mogli igrati u gostima kod Ribole Kaštele.