19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Rukometaši Karlovca teže od očekivanog uzeli bodove u Crikvenici, nakon desetak minuta igre ostali bez Bačića

Slavljenik Dominik Smojver bio je najbolji strijelac utakmice s 9 postignutih pogodaka.

Teško, ali rezultatski uspješno rukometaši Karlovca apsolvirali su gostovanje u Crikvenici kod posljednjeplasiranog domaćeg Mornara u utakmici 16. kola Prve hrvatske lige Jug. Slavili su rezultatom 28:26 i ostali u utrci s Trogirom za naslovom prvaka i plasmanom u viši rang.

Vrlo jasno je trenerica Tatjana Rašić u najavi utakmice naglasila da ih čeka teška i nezgodna utakmica. Jer domaćin se pojačao u želji da pokuša izboriti opstanak u ligi, a ona večeras na raspolaganju nije imala Crnkovića, Capana, Janjanina i Bosiljevca. Da stvar bude još gora, nakon desetak minuta igre ozlijedio se Bačić, pa su Karlovčani ostatak susreta odigrali i bez njega. Tako hendikepirani, karlovački rukometaši nisu odigrali utakmicu na svojoj prepoznatljivoj razini, puno su promašivali, ali na koncu su ipak uzeli očekivana dva boda i to je ono najbitnije što iz ovog susreta treba zapamtiti.

Karlovac je dobro ušao u utakmicu i u 12. minuti poveo 6:3, a nakon smanjenja domaćih na 7:6, Rukavina, Dominik Smojver i Begić zabili su za +4 (10:6). Činilo se da susret već u ranoj fazi ide u smjeru kojeg su Karlovčani željeli, međutim, Crikveničani su u 24. minuti poravnali na 12:12 i najavili da se neće tako lako predati. Na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Karlovca 16:15.

Praktički gol za golom igralo se u nastavku, Karlovčani su stalno držali prednost, a onda je u 43. minuti Mornar došao do vodstva (20:19). U 48. minuti karlovački rukometaši imaju +2 (23:21), ali domaći odgovaraju s tri uzastopna pogotka i okreću na 24:23. U 54. minuti pri rezultatu 25:24 Crikveničani su imali zadnje vodstvo na utakmici. Rukavina je već u sljedećoj minuti donio Karlovcu 26:25, domaći su poravnali, Hrvojević je zabio za novo vodstvo karlovačkih rukometaša (27:26), a Dominik Smojver u 58. minuti povisio na 28:26. Do kraja dvoboja više nije bilo pogodaka pa je Karlovac uspio uzeti vrijedna dva boda.

Dominik Smojver za rođendan se počastio naslovom najboljeg strijelca utakmice s 9 pogodaka, Rukavina je dao 6, Domagoj Smojver 5, Begić i Bačić po 2, a Horvat, Baršić, Hrvojević i Mrljak po 1 gol. Glumac je imao 6 obrana, a Radočaj i Domjančić po jednu.

Nakon 16. kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 24 boda, četiri manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Trogira, a u sljedećem kolu dočekuje petoplasiranu Metković-Mehaniku.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke