5C° Karlovac

4C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

Rukometaši Karlovca u derbiju kola nadigrali Ribolu Kaštelu i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu

Najraspoloženiji u domaćoj momčadi bili su Domagoj Smojver s 10 i Filip Begić s 8 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u derbiju 7. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili do ovog kola vodeću momčad Ribole Kaštele rezultatom 28:24.

Večerašnja utakmica u potpunosti je opravdala epitet derbija kola. Vidjeli smo vrlo kvalitetnu igru i s jedne i druge strane, rovovsku bitku za svaki pogodak, a prevagu na karlovačku stranu odnijela je prije svega obrana. Karlovački su rukometaši u obrani vodili veliku bitku s fizički moćnim gostima i uspjeli je dobiti, a u napadačkoj fazi igre vrlo raspoloženi su bili Domagoj Smojver i Begić, koji su bili nezaustavljivi za Kaštelane.

Gosti su do 15. minute i rezultata 7:6 bili konstantno u minimalnoj prednosti. Onda je karlovačka obrana profunkcionirala na pravoj razini i domaći su serijom 4:0 okrenuli na 10:7. Pogotkom Hrvojevića Karlovčani su u 23. minuti došli do +4 (12:8), potom je Domagoj Smojver u 26. minuti zabio za +5 (14:9), a na odmor se otišlo sa 16:12 za karlovačke rukometaše.

U 39. minuti Kaštelani smanjuju na 20:19, no raspoloženi Begić poentira triput u nizu, a nakon njega mrežu gostiju trese i Domagoj Smojver pa je Karlovac ponovo na +5 (24:19). Ali, ne predaju se gosti. S tri uzastopna pogotka primiču se na 24:22 i vraćaju u susret. U 54. minuti Kaštelani su ponovo na -2 (26:24), no tada su sjevnule dvije brze kontre domaćih, zabili su Mrljak i Domagoj Smojver za 28:24 i prelomili susret. U posljednje tri i pol minute više nije bilo pogodaka, Karlovac je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu i zadržao maksimalni učinak.

Domagoj Smovjer je bio prvi strijelac domaćih s 10 pogodaka, Begić je dao 8, Mrljak 3, Bačić, Hrvojević i Dominik Smojver po 2, a Capan 1 gol. Radočaj je upisao 9, a Glumac jednu obranu.

Karlovac se trenutno nalazi na 2. mjestu ljestvice s 8 bodova, dva manje od vodeće Kozale, koja ima dvije utakmice više. U utorak u Sportskoj dvorani igra odgođeni susret 3. kola s Trogirom.

ODBOJKA

‘Kelteksice’ ispisale povijest: Ponovo nadigrale vukovarsku Ennu i po prvi puta ušle u polufinale Kupa Snježane Ušić!