5C° Ozalj

6C° Slunj

Rukometaši Karlovca u ‘generalki’ pobijedili prvoligaša Čakovca, sljedeće subote počinje Paket24 Premijer liga

Vrlo raspoloženi Ivan Bačić predvodio je karlovačku momčad s 11 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u ‘generalki’ pred početak sezone u Paket24 Premijer ligi, pobijedili momčad Čakovca rezultatom 27:24.

Bila je to utakmica koja je daleko više sličila prvenstvenoj, nego prijateljskoj, vrlo čvrsta, borbena, na trenutke i gruba. Gosti su pokazali zašto ih mnogi smatraju jednim od favorita Prve hrvatske lige Sjever, a Karlovac je odigrao odlično prvo poluvrijeme, ali je sa slabih 15 minuta nastavka dopustio Čakovčanima da se potpuno vrate u susret i drže rezultatsku neizvjesnost praktički do samog kraja.

Izvrsnu obranu odigrali su naši rukometaši u prvih 30 minuta igre. U 11. minuti, pogotkom Dominika Smojvera, odvojili su se na 5:2, a u 17. je raspoloženi Bačić s dva brza gola podebljao prednost na +4 (8:4). U samoj završnici prvog dijela poentira Bosiljevac i donosi Karlovcu odlazak na odmor sa 14:9.

Nažalost, u prvih 15 minuta nastavka Karlovčani više nisu igrali tako kvalitetno u obrani, upisali su i dosta neiskorištenih napada, pa je u 41. minuti Čakovec poravnao na 18:18. Domaći su utakmicu prelomili u svoju korist u zadnih 13-14 minuta, kada su s tri uzastopna pogotka poveli 24:21. U 54. minuti bilo je 25:22, a kada je Magdić iz protunapada u 58. minuti zabio za 26:22, pitanje pobjednika definitivno je bilo razriješeno.

Vrlo raspoložen večeras je bio Ivan Bačić s 11 pogodaka, Dominik Smojver je dao 4, Capan i Bosiljevac po 3, Mrljak i Hrvojević po 2, a Crnković i Magdić po 1 gol. Glumac je ubilježio 10, a Domjančić 3 obrane.

Sljedeće subote Karlovac otvara natjecanje u Paket24 Premijer ligi domaćim dvobojem s momčadi Poreča.