18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Rukometaši Karlovca u ‘generalki’ u Rudama pobijedili domaćeg premijerligaša Rudara

Strijelce karlovačke momčadi predvodili su Dominik Smojver s 9 i brat Domagoj s 5 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Rudama kraj Samobora, u prijateljskoj utakmici, nadigrali domaćeg premijerligaša Rudara rezultatom 31:25.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su karlovački rukometaši u oba pravca pa je trenerica Tatjana Rašić bila zadovoljna. Susret je bio vrlo borben, više je podsjećao na prvenstveni, nego prijateljski ogled, a u karlovačkom sastavu priliku su dobili svi igrači. Samo u uvodu utakmice naši su se rukometaši mučili s realizacijom, no nakon što je ona proradila, uhvatili su konce utakmice u svoje ruke i nisu ih ispuštali do zadnjeg zvuka sirene.

Taj početni problem s realizacijom kod naših domaćin je iskoristio i poveo 4:2, a u 15. minuti imao je i +3 (9:6). S tri uzastopna pogotka Karlovac je izjednačio, a nakon još jednog vodstva Rudara (10:9), odigrao odličnih zadnjih pet minuta prvog dijela, preokrenuo na 12:10 i otišao na odmor s 13:11. Novim golom na početku nastavka naši su se igrači odvojili na +3 (14:11), a kod 15:12 su serijom 3:0 podigli vodstvo na +6 (18:12). Uzvratili su domaći s 5:2 i primakli se na 20:17, no samo zakratko. Novom serijom od tri pogotka Karlovčani su ponovo otišli na 6 razlike (23:17), imali su u tri navrata i +9 (29:20, 30:21 i 31:22), a ‘rudari’ su u samoj završnici ublažili poraz.

Dominik Smojver s 9 pogodaka predvodio je strijelce karlovačke momčadi, brat Domagoj dao je 5, Hrvojević 3, Mrljak, Capan, Frketić, Bosiljevac i Crnković po 2, a Bačić, Negran, Horvat i Radočaj po 1 gol. Glumac je ubilježio 7, a Radočaj 4 obrane.

Bila je ovo ‘generalka’ karlovačkih rukometaša uoči proljetnog dijela sezone jer sljedećeg vikenda u Sportskoj dvorani, u utakmici posljednjeg kola osnovnog dijela sezone Paket24 Premijer lige, dočekuju momčad Gorice.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke