7C° Ozalj

7C° Slunj

Rukometaši Karlovca u prijateljskom dvoboju minimalno slavili nad Siskom

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Karlo Capan sa 6 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u pripremnoj utakmici, pobijedili momčad Siska rezultatom 34:33.

Bila je to ‘run&gun’ utakmica, u kojoj su i jedni i drugi što prije, po primljenom pogotku, nastojali uzvratiti suparniku. Trenerica Rašić raspodijelila je minutažu na sve raspoložive igrače, a nakon dvoboja mogla je biti zadovoljna napadačkim učinkom svoje momčadi, ali ne i obrambenim. No, ovo je tek druga pripremna utakmica Karlovčana, ima puno mladih igrača, pa ne čudi neuigranost u fazi obrane.

Domaći su poveli od početka, ali kod 5:4 primili su tri uzastopna pogotka pa su Siščani preokrenuli na 7:5. Pogotkom Bačića u 15. minuti domaći poravnavaju na 9:9, a četiri minute kasnije Šalković zabija za povratak u vodstvo (12:11). U samoj završnici prvog dijela gosti preokreću na 14:13, no Capan u 27. minuti postiže gol za odlazak na odmor s 15:15. Karlovčani otvaraju nastavak serijom 3:0 i vodstvom 18:15, ali u nepune tri minute primaju četiri pogotka pa Siščani ponovo okreću. Ali samo zakratko. Capan u 38. minuti ponovo vraća prednost Karlovčanima (20:19), a vratar Loparac iz svog šesterca pogađa na prazna vrata za +2. U 48. minuti Crnković domaćima donosi +4 (27:23), no malo posustaju na ulasku u zadnjih deset minuta pa gosti smanjuju na 30:29. Šalković i Benić ponovo dižu prednost na +3 (32:29), Grčić u 58. minuti potvrđuje pobjedu (34:30), a Siščani u samoj završnici s tri uzastopna gola ublažavaju poraz.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Karlo Capan sa 6 pogodaka, Dominik Smojver je dao 5, Horvat 4, Bačić, Janjanin i Šalković po 3, Jure Stipetić 2, a Mrljak, Domagoj Smojver, David Stipetić, Loparac, Crnković, Benić, Poljak i Grčić po 1 gol. Loparac je upisao 8, a Kajba 4 obrane.

ODBOJKA

Važan tjedan za ‘Kelteksice’: Love povijesno polufinale Kupa i osmu superligašku pobjedu