12C° Karlovac

12C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Rukometaši Karlovca u pripremnom dvoboju izgubili od Moslavine, jesenskog prvaka Prve hrvatske lige Sjever

Najraspoloženiji u karlovačkom sastavu bio je mladi Dario Magdić sa 6 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u drugoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone, poraženi od Moslavine iz Kutine rezultatom 23:21.

Jesenskom prvaku Prve hrvatske lige Sjever Karlovčani su se suprotstavili u nekompletnom sastavu. Čakarić se još nije u potpunosti oporavio od ozljede, Radočaj i Mrljak izostali su zbog bolesti, a viroza je napala i trenericu Tatjanu Rašić pa je momčad vodio njen pomoćnik Miodrag Višnić. Kao i u petak protiv KTC-a, domaći su obrambenu fazu igre odradili prilično dobro, ali su bili slabi u napadu. Nedostajalo je bržeg protoka lopte i više strpljenja. Previše su nastojali gurati loptu na crtu, gdje su Kutinčani bili vrlo gusti i čvrsti, pa je većina takvih pokušaja rezultirala izgubljenim loptama. Bilo je i dosta promašaja, pogotovo u prvom dijelu, i tehničkih pogrešaka.

Do 14. minute momčadi su se smjenjivale u minimalnim vodstvima, a onda su domaći s tri pogotka u nizu poveli 6:4. U 19. minuti Karlovčani vode 7:6, ali Kutinčani zabijaju tri uzastopna gola i u 23. minuti po prvi puta dolaze do +2 (9:7). Pogocima Makaruna i Magdića domaći su se dvaput primakli na gol zaostatka (9:8 i 10:9), ali u posljednjoj minuti gosti su precizni i odlaze na odmor s 11:9.

Karlovčani odlično otvaraju nastavak i golovima Bosiljevca, Magdića i Bačića preokreću na 12:11, a to je bilo i posljednje domaće vodstvo u večerašnjem dvoboju. Gosti serijom 4:1 ponovo vraćaju prednost na svoju stranu (15:14), a domaći nakon toga izjednačuju na 15:15 i 16:16. Kutinčani potom odlaze na +2 (18:16), a nakon gola Horvata za 18:17 zabijaju tri u nizu, u 53. minuti dolaze do 21:17 i usmjeravaju utakmicu na svoju stranu. Pogotkom Baršića u pretposljednjoj minuti Karlovac je smanjio na 22:21, ali u zadnjoj minuti gosti potvrđuju pobjedu.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Dario Magdić sa 6 pogodaka, Horvat je dao 4, Bačić i Capan po 3, a Hrvojević, Bosiljevac, Bajac, Baršić i Makarun po 1 gol. Glumac je prikupio sedam obrana.

U subotu će Karlovac nastupiti na 28. Pržinom memorijalu, na kojem ga očekuju dvije utakmice.

STRELJAŠTVO

Tvrtko Vrcić državni prvak kod mlađih juniora, Dugorešani najbolji kod juniora, Karlovčanima tri naslova kod veterana