19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Rukometaši Karlovca u prvoj pripremnoj utakmici upisali uvjerljiv domaći poraz od Sesveta

Najraspoloženiji u domaćem sastavu bio je Dominik Smojver sa 6 postignutih pogodaka.

U prvoj pripremoj utakmici za novu sezonu, odigranoj večeras u pakleno vrućoj Sportskoj dvorani, rukometaši Karlovca uvjerljivo su poraženi od momčadi Sesveta rezultatom 29:19.

Unatoč uvjerljivom porazu, trenerica Tatjana Rašić nije bila nezadovoljna predstavom svojih igrača. Jer Karlovčani su tek krenuli s pripremama, izgledali su vidno umorni i neuigrani, dok su Sesvećani, zbog nastupa u kvalifikacijama Europske lige, prije započeli pripreme i trenutno su u puno boljoj formi. Od prinova u domaćem sastavu, večeras je zaigrao samo lijevi vanjski Bruno Negran, no dvadesetak minuta igre u prvoj pripremnoj utakmici apsolutno je nedovoljno da bismo ga ocijenili. Vratar Bruno Ćopić još nije stigao, ali nadamo se da hoće jer karlovački su vratari večeras ponovo bili na razini prošle sezone – nevidljivi.

Već prvih desetak minuta igre otkrilo nam je ono što smo znali – karlovačka momčad ima problema u napadačkoj fazi igre, pogotovo na postavljenu obranu jer nema pravih šutera. Prvi pogodak domaći su postigli u 6. minuti preko Dominika Smojvera, a nakon uvodnih desetak minuta Sesvećani su se počeli odvajati. Karlovčani su zapucali puno izglednih prilika, imali i dosta tehničkih pogrešaka, do 13. minute držali su se na -2, no u 20. minuti gosti su stigli na +5 (11:6). U samoj završnici prvog dijela Sesvećani su imali i 8 pogodaka viška (16:8), no Bačić i Dominik Smojver smanjili su za odlazak na odmor s 10:16.

U 34. minuti, pogotkom vratara Glumca u prazna vrata iz svog šesterca, Karlovac je smanjio zaostatak na 17:13, no gosti su odgovorili s tri pogotka u nizu i dignuli prednost na +7. Još jednom su domaći uspjeli smanjiti vodstvo (21:16) u 40. minuti, ali u preostalih dvadeset minuta Sesvećani su bili bolji i na koncu došli do uvjerljive pobjede.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Dominik Smojver sa 6 pogodaka, Bačić je dao 4, Domagoj Smojver i Mrljak po 2, a Horvat, Frketić, Glumac, Capan i Magdić po 1 gol. Glumac i Domjančić su upisali po dvije, a Radočaj jednu obranu.

U srijedu će karlovački rukometaši u Sportskoj dvorani odmjeriti snage s riječkim Zametom.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke