6C° Duga Resa

6C° Ogulin

6C° Ozalj

7C° Slunj

Rukometaši Karlovca u zadnjih deset minuta ‘slomili’ otpor Buzeta i došli do vrijedna dva boda

Ivan Bačić bio je najbolji strijelac utakmice s 10 pogodaka, Rukavina je dao 6, a braća Smojver po 5 golova.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 15. kola Prve hrvatske lige Jug, nadigrali momčad Buzeta rezultatom 31:24 i osvojili vrlo vrijedne bodove u utrci za plasmanom u Premijer ligu.

Iako krajnji rezultat to ne sugerira, Karlovčani su do pobjede došli vrlo teško, nakon 60 minuta rovovske bitke s vrlo dobrim i čvrstim Buzećanima. U karlovačkoj momčadi još uvijek se osjećaju posljedice prodora koronavirusa, nekolicina ključnih igrača nije na maksimalnoj razini, a večeras su zbog ozljeda nedostajali Crnković, Capan i Janjanin. Nedostajao je domaćima i pravi šut s vanjskih pozicija, prilično su se mučili da dođu do pogodaka, ali su kvalitetnom obranom to ipak uspjeli kompenzirati.

Nakon početnog vodstva 2:0, gosti su preokrenuli na 3:2. Karlovac je u 14. minuti pogotkom raspoloženog Bačića ponovo vratio prednost (5:4), a onda između 15. i 18. minute serijom 3:0 otišao na +3 (8:5). Međutim, gosti su se vrlo brzo vratili na -1 (8:7) i onda se do kraja poluvremena igralo pogodak za pogotkom. U posljednjoj minuti prvog dijela, kod 14:13, Radočaj brani sedmerac Jakcu i nudi svojoj momčadi priliku da na odmor ode s +2. Bačić je iskoristio sedmerac pa je Karlovac na poluvrijeme odnio vodstvo 15:13.

Odmah na početku nastavka Buzećani poravnavaju (15:15), a domaći uspijevaju dodatno stisnuti obranu, zaustavljaju tri uzastopna napada gostiju i realiziraju protunapade za +4 (20:16). Činilo se da je to trenutak kada će prelomiti utakmicu, no uporni Buzećani nisu se predavali. Uzvratili su serijom 3:0 i primakli se na 20:19. Domagoj Smojver i Rukavina važnim pogocima dižu prednost Karlovca na 22:19, a u 46. minuti domaći ponovo dolaze do +4 (24:20). Nakon smanjenja gostiju na 25:23, Bačić i Rukavina donose još jednom +4 (27:23), a onda domaći ne koriste napad za +5. U 53. minuti Dominik Smojver ipak zabija za 28:23, Karlovčani ne koriste dva uzastopna napada za +6, no stariji Smojver u 56. minuti donosi 29:23 i definitivno odlučuje pitanje pobjednika.

Ivan Bačić s 10 pogodaka bio je najefikasniji igrač utakmice, Rukavina je dao 6, braća Smojver po 5, Mrljak 2, a Horvat, Frketić i Baršić po 1 gol. Radočaj je uknjižio 14, a Glumac 2 obrane.

Trogirani su večeras upisali pobjedu u Dugom Ratu pa i dalje imaju 4 boda prednosti pred Karlovcem na vrhu ljestvice, ali uz dvije utakmice više. U sljedećem kolu Karlovčani gostuju kod posljednjeplasirane momčadi Mornara.