11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Rukometaši Karlovca upisali očekivanu pobjedu nad Hrvatskim dragovoljcem

Strijelce karlovačke momčadi u novoj pobjedi predvodili su Filip Begić i Domagoj Smojver s po 6 pogodaka.

KARLOVAC – Očekivanu pobjedu ostvarili su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani, u utakmici 10. kola Prve hrvatske lige Jug. Glatko su nadigrali momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 29:22.

Iako je trenerica Rašić najavila da će domaća momčad vjerojatno biti u kompletnom sastavu, zbog ozljeda su izostali Bačić i Crnković, što se itekako osjetilo, posebno u obrambenoj fazi igre. Gosti su u Karlovac došli kao pretposljednja ekipa lige, sa šest poraza u šest odigranih utakmica, no držali su utakmicu u egalu dobrih 25 minuta, upravo iz razloga što karlovačka igra nije bila na pravoj razini. Trebalo je domaćima da se poslože, dignu ritam igre, a kad su u tome uspjeli, rezultatski su se odvojili i mirno susret priveli kraju.

Karlovac je držao vodstvo od samog početka, ali gosti su koristili slabosti u domaćoj obrani i držali priključak. U 20. minuti, pogotkom Dominika Smojvera, karlovački su se rukometaši odvojili na 9:6, no početkom 26. gosti su se primakli na 11:10. U završnici prvog dijela ‘dragovoljci’ su napravili nekoliko vezanih napadačkih pogrešaka, što su Karlovčani iskoristili, napravili seriju 4:0 i na odmor otišli s +5 (15:10).

Domaći su u nastavku podigli prednost na 6-7 pogodaka viška i u potpunosti kontrolirali susret, a onda su između 43. i 50. minute s tri uzastopna gola od 21:15 otišli na 24:15 i definitivno razriješili pitanje pobjednika, ako je ono uopće i postojalo. Razvoj događaja na parketu trenerici Rašić je pružio mogućnost da više rotira sastav, odmori ključne igrače i pruži minutažu igračima s klupe.

Filip Begić i Domagoj Smojver predvodili su strijelce domaćih sa po 6 pogodaka, Dominik Smojver je dao 5, Capan i Hrvojević po 3, Horvat i Mrljak po 2, a Bosiljevac i Magdić po 1 gol. Glumac je upisao 6, a Radočaj 5 obrana.

Na trenutnoj ljestvici Karlovac se popeo na 2. mjesto s 12 bodova, dva manje i utakmicom manje od vodećeg Trogira. U srijedu će u Buzetu odigrati odgođeni susret 4. kola protiv trećeplasiranog Buzeta.

Uvjeti u Sportskoj dvorani na rubu regularnosti

Svi koji su večeras bili u Sportskoj dvorani – igrači, stručna vodstva, službene osobe i novinari – nisu mogli ne primijetiti da je u karlovačkoj dvorani izuzetno hladno. Uvjeti u kojima se u dvorani igra u zimskom razdoblju na rubu su regularnosti i samo je pitanje vremena kad će neki delegat procijeniti da u karlovačkom ‘Madisonu’ nema uvjeta za odigravanje utakmice, što će karlovačke klubove dovesti u velike probleme. Jer u uvjetima pandemije, podsjetimo, Sportska dvorana je jedina dvorana u gradu u kojoj karlovački klubovi mogu trenirati i igrati ligaške utakmice.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu