16C° Duga Resa

17C° Ogulin

16C° Ozalj

16C° Slunj

Rukometaši Karlovca upisali poraz u Bjelovaru, ali odigrali još jednu vrlo dobru utakmicu

Karlovčani su u 48. minuti vodili 20:17, a Bjelovarčani su preokrenuli susret u svoju korist kad je trenerica Rašić ubacila u igru igrače s manjom minutažom.

Rukometaši Karlovca večeras su u Bjelovaru, u prijateljskom dvoboju s istoimenim domaćim premijerligašem, poraženi rezultatom 24:22.

Iako je ovo drugi poraz zaredom u pripremnim utakmicama, trenerica Tatjana Rašić i večeras je, u globalu, mogla biti zadovoljna predstavom svojih igrača. Odigrali su odličnu obranu, ravnopravno se nosili s domaćinom, većinu susreta proveli u vodstvu, a poraz je, kao i u domaćem ogledu s Varaždinom, stigao u završnici susreta, kad je napravila veće rotacije u sastavu i u igru uvela igrače s manjom minutažom. Radočaj i Hrvojević propustili su dvoboj zbog ozljeda, Frketić zbog poslovnih obaveza, a ako nekog večeras treba istaknuti, onda je to iskusni vratar Glumac, koji je bio jako dobar i upisao 15 obrana.

Karlovčani su lošije ušli u utakmicu, upisali nekoliko promašaja, domaćin je to iskoristio i u 9. minuti poveo 4:1. Imali su Bjelovarčani u 11. minuti ponovo +3 (5:2), no onda se karlovačka momčad posložila i s tri uzastopna pogotka poravnala na 5:5. U 15. minuti domaći ponovo vode (6:5), ali karlovački rukometaši rade novu seriju i preokreću na 9:6. Pogotkom Domagoja Smojvera Karlovac u 25. minuti dolazi na +4 (11:7), ali Bjelovarčani bolje odigravaju završnicu prvog dijela i serijom 4:1 smanjuju na 12:11.

Golovima Capana i Bačića na početku nastavka Karlovčani povećavaju prednost na 14:11, na što domaći odgovaraju razdobljem dobre igre i u 39. minuti dolaze na pogodak zaostatka (16:15). Horvat i Bačić vraćaju Karlovcu +3 (18:15) i tu prednost naši rukometaši drže do rezultata 20:17 u 48. minuti. Nakon toga, kao što smo spomenuli, trenerica Rašić ubacuje u igru igrače s manjom minutažom, što Bjelovarčani koriste i serijom 5:0 preokreću na 22:20. Bosiljevac smanjuje na 22:21 pa nakon gola domaćih Čavlović zabija za 23:22, ali Bjelovarčani u pretposljednjoj minuti još jednim pogotkom potvrđuju pobjedu.

Prvi strijelac karlovačke momčadi večeras je bio Ivan Bačić sa 6 pogodaka, Domagoj Smojver dao je 4, Begić 3, Capan, Bosiljevac i Mrljak po 2, a Horvat, Crnković i Čavlović po 1 gol. Uz Glumca, koji je bio jako dobar s 15 obrana, dvije je upisao i Domjančić.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac bi trebao odigrati u četvrtak na domaćem terenu protiv križevačkog KTC-a.

‘Školarke’ spremne za Zamet, trener Keča i igračice vjeruju u pobjedu nad favoriziranim Riječankama