Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Karlovca upisali uvjerljiv domaći poraz od Varaždina 1930, gosti bili za klasu bolji protivnik

Varaždincima je trebalo samo dvadeset minuta da utakmicu usmjere na svoju stranu, a da u drugom poluvremenu nisu smanjili tempo, domaći bi vjerojatno doživjeli vrlo težak poraz.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani doživjeli novi poraz u Paket24 Premijer ligi, peti ovosezonski. U utakmici 8. kola skupine B bolja od njih bila je momčad Varaždina 1930 rezultatom 39:32.

Krajnji rezultat zapravo ne odražava pravo stanje onoga što smo vidjeli u 60 minuta na parketu karlovačke dvorane. Jer Varaždinci su domaće potpuno deklasirali. Bilo im je dovoljno dvadesetak minuta da potpuno usmjere utakmicu na svoju stranu, a da u drugom poluvremenu nisu ‘smanjili gas’, odnosno ubacili igrače s klupe, Karlovčani bi vjerojatno doživjeli vrlo težak poraz. Na domaću momčad sigurno je utjecalo to što, zbog odgoda, tri tjedna nije igrala utakmicu pa je ispali iz ritma, no teško se oteti dojmu da su Varaždinci daleko kvalitetniji i da bi glatko slavili i da domaći nisu bili u spomenutim problemima.

Od početka se vidjelo da će Karlovčani teško parirati. Mučili su se u napadu protiv odlične gostujuće obrane, a s druge strane Varaždinci su lako probijali poroznu domaću obranu i potpuno ‘nevidljive’ vratare. Već u 6. minuti gosti su poveli 5:2, a Karlovčani su držali priključak do 13. minute i rezultata 10:8. Serijom 6:0 gosti tada odlaze na 16:8 i, unatoč crvenom kartonu Bajera u 21. minuti zbog opasnog starta na Grčiću, u 26. minuti već dolaze do +10 (21:11). S 23:13 Varaždinci odlaze na odmor, u 38. minuti Dominik Smojver dobiva crveni karton zbog grubog prekršaja, dojma smo ipak malo prestrogo, a gosti u 40. minuti stižu na +13 (31:18). U 47. minuti i Crnković kod domaćih zarađuje crveni karton zbog udaranja u lice, gosti usporavaju tempo, drže 10 pogodaka viška, a Karlovčani s tri pogotka u zadnje dvije minute ublažavaju poraz.

Tatjana Rašić: Falile su i te dvije utakmice, falilo je i koncentracije, agresivnije igre u obrani. Katastrofalno prvo poluvrijeme. Ne znam kad smo ikad ovako odigrali, čak ni na gostovanju. Bez prekida, bez trke, nerezonski šutevi, 14-15 promašaja mislim da smo imali u prvom poluvremenu, 6-7 izgubljenih lopti, rezultat je bio katastrofalan. Drugo poluvrijeme smo mijenjali obranu, svi igrači su se izrotirali, nije išlo, uspjeli smo samo ublažiti poraz, da ne bude još gore po nas.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Bačić, Mrljak i Fistonić s po 5 pogodaka, Dominik Smojver je postigao 4, Radić, Domagoj Smojver i Šalković po 3, Rukavina 2, a Horvat i Grčić po 1 gol. Radočaj i Loparac su imali po 2 obrane.

Nakon nepotpunog 8. kola Karlovac je ostao na pretposljednjem 7. mjestu ljestvice s 2 boda i dvije utakmice manje, a u srijedu će od 19 sati u Sportskoj dvorani odigrati odgođeni susret 7. kola s Bjelin Spačvom.