Radio Mrežnica
STARIJA DJECA, TEŽE SE IDE Podijeli

S roditeljima u inozemstvo iz županije otišlo 13 srednjoškolaca

Obitelji lakše odlaze van dok su djeca mlađa, odnosno u osnovnoj školi

Iz Karlovačke županije u zadnje tri godine otišlo je 13 srednjoškolaca s roditeljima te su nastavili svoje školovanje u inozemstvu.

Nakon što je Radio Mrežnica jučer objavila stravične podatke o tome da je u zadnje tri godine iz županije otišlo čak 113 učenika osnovnih škola, odnosno četiri razreda, danas objavljujemo podatak o srednjoškolcima.

Njih 13 otišlo je, odnosno ispisalo se iz srednjih škola u županiji zbog odlaska izvan Hrvatske. Najviše đaka otišlo je iz Gimnazije Ogulin, njih 3, ali i karlovačkog MIOŠ-a, također 3.

Iz Trgovačko ugostiteljske škole te Prirodoslovne ispisalo se po dvoje đaka u svakoj, a iz Šumarske jedan đak. Srednja škola Slunj te Srednja u Dugoj Resi imaju također po jednog ispisanog đaka zbog odlaska u inozemstvo.

Uspoređujući podatke osnovnoškolaca i srednjoškolaca, zaključak je jasan – obitelji se lakše odlučuju na odlazak iz Hrvatske dok su im djeca mlađa i “prilagodljivija” promjenama.

 

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više