Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Sabljak debitirao pobjedom, Slunj odnio sva tri boda iz Strmca Samoborskog

Slunjani su poveli autogolom Čule u 5. minuti, a na 2:0 povisio je Marin Turkalj u 59. minuti.

Nogometaši Slunja danas su u Strmcu Samoborskom, u utakmici odgođenog 17. kola Četvrte lige Središte, pobijedili domaću momčad Save Strmec rezultatom 2:1.

Dalibor Sabljak, koji je preuzeo klupu slunjskog četvrtoligaša od Ivice Bogovića, imao je velikih briga uoči ovog gostovanja. Nije mogao računati na Matanića i Bićanića zbog kartona, ozlijeđenog Požegu, a zbog drugih obaveza nedostajali su mu i Matovina, Paulić, Špoljarić, Antonijo Turkalj i Jurčević. Krenuo je u utakmicu s Katićem, Krizmanićem, Piršićem, Radočajom, Baumanom, Kučinićem, Božičevićem, Marinom Turkaljom, Manceom, Plivelićem i Abrlićem, ‘bijeli’ su prepustili loptu domaćinu, postavili se u čvrsti blok i vrebali svoje prilike iz protunapada. Takva taktika urodila je plodom pa su, unatoč svim problemima, borbenim, čvrstim i angažiranim pristupom došli do velika tri boda, koja će im zasigurno biti ogroman poticaj za nastavak proljetnog dijela sezone.

U 32. minuti Josip Štefanac je zamijenio Božičevića, a deset minuta kasnije Slunj je autogolom Petra Čule došao do vodstva i zadržao ga do odmora. U 59. minuti, nakon lijepe akcije, Marin Turkalj je zabio za 0:2, nakon čega su domaći krenuli u žestoki pritisak prema vratima Katića. U 65. minuti Luka Valentić je ušao umjesto Krizmanića, u 80. Fran Cindrić je zamijenio Štefanca, a u 88. minuti Sava je preko Krune Cvetkovića uspjela smanjiti na 2:1. U istoj minuti Mihael Cindrić je ušao umjesto Kučinića, Slunjani su obranili svoja vrata u preostalom vremenu i zasluženo odnijeli puni plijen.

U sljedećem kolu Slunj na svom igralištu dočekuje momčad Zeline.