Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac uvjerljivo izgubio u derbiju kola u Puli, boljom igrom u drugom poluvremenu ublažio poraz

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Češković s 21 i Jakin sa 17 koševa.

Košarkaši Šanca večeras su u Puli doživjeli prvi ovosezonski poraz u Drugoj muškoj ligi Zapad. U derbiju 3. kola uvjerljivo su izgubili od domaće Pule 1981 rezultatom 95:75.

Bio je to ogled prvoplasirane i drugoplasirane momčadi lige, koje su nakon dva odigrana kola imale maksimalni učinak na ljestvici. S time da su Puljani u prva dva kola upisali dvije vrlo uvjerljive pobjede pa su s boljom koš razlikom bili na vrhu.

A u večerašnjem dvoboju pokazali su da su vjerojatno i najbolja ekipa lige, glavni kandidat za naslov. Šanac je loše ušao u utakmicu i u prve je dvije četvrtine bio u potpuno podređenom položaju. Domaći su prvih deset minuta riješili u svoju korist sa čak 30:11, a puno bolji bili su i u drugoj pa su na poluvrijeme odnijeli +34 (61:27). Karlovčani su došli do daha u nastavku utakmice. S jedanaest koševa viška dobili su treću četvrtinu te s tri posljednju pa su poraz ublažili na podnošljivijih 20 razlike.

Češković je ponovo predvodio strijelce Šanca s 21 košem, Jakin je ubacio 17, Panjević 13, Penić 9, Jagar 6, Gazić 5, a Manjerović i Latić po 2 poena.

Nakon tri odigrana kola karlovačka momčad ima dvije pobjede i poraz, a u sljedećem kolu dočekuje Kraljevicu.