Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Senzacionalni Karlovčani, bez isključenih Bačića i Negrana, uzeli oba boda u Vinkovcima

Strijelce karlovačke momčadi predvodili su Bačić, Hrvojević i Rukavina s po 6 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Vinkovcima, u utakmici 2. kola skupine A Paket24 Premijer lige, pobijedili domaću momčad Spačve rezultatom 35:30!

Niti najveći optimisti vjerojatno se nisu nadali da bi karlovački rukometaši nakon dva odigrana prvenstvena kola mogli imati maksimalni učinak. Nakon sjajne startne domaće pobjede nad favoriziranim Porečom, igrači trenerice Tatjane Rašić napravili su večeras novi podvig i odnijeli bodove iz Vinkovaca. A ovaj rezultat još većim čini činjenica da su od 18. minute igrali bez isključenog kapetana Bačića, a od 23. i bez Negrana, koji je također dobio crveni karton. Unatoč tome, u drugom su poluvremenu preuzeli konce igre u svoje ruke, pokazali veliku motivaciju i zajedništvo i ‘slomili’ domaćina.

Naša je momčad dobro otvorila utakmicu i u 10. minuti povela 4:1. U 13. se Vinkovčani primiču na 5:4, a potom u 17. poravnavaju na 8:8. U sljedećoj kapetan Bačić, nakon starta na igrača koji je ulazio s krila, od Gubice i Miloševića zarađuje izravni crveni karton, a domaći iz sedmerca dolaze do vodstva 9:8. Kod rezultata 11:10, u 23. minuti, Gubica i Milošević pokazuju crveni karton i Negranu, koji je rukama startao na domaćeg igrača. Unatoč tome, naši golom Hrvojevića u 25. minuti preokreću na 12:11, ali završnica poluvremena pripada Vinkovčanima, koji na odmor odlaze sa 16:15.

Nakon nepune četiri minute nastavka Karlovac je serijom 4:1 preokrenuo na 19:17 i više nije ispuštao prednost do kraja utakmice. U 41. minuti Bosiljevac je zabio za +4 (24:20), a nakon smanjenja domaćih na 24:22, Karlovčani odgovaraju istom mjerom i opet odlaze na četiri gola prednosti (26:22). Kada je Capan na ulasku u 50. minutu podignuo vodstvo na 29:24, pobjeda se već lagano počela smiješiti. Rukavina je na ulasku u 53. minutu zabio za +6 (31:25) i tada je postalo jasno da će bodovi prema gradu na četiri rijeke.

Bačić, Hrvojević i Rukavina predvodili su strijelce karlovačke momčadi s po 6 pogodaka, Bosiljevac je dao 5, Domagoj Smojver i Mrljak po 3, Capan i Dominik Smojver po 2, a Horvat i Magdić po 1 gol. Radočaj je ubilježio 8, a Domjančić dvije obrane.

Nakon dva odigrana kola Karlovac, kao što smo napisali, ima maksimalna 4 boda, a sljedeće subote dočekuje momčad Rudara iz Ruda.