17C° Duga Resa

16C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Šesnaest ozbiljnih minuta u nastavku Karlovčanima bilo dovoljno za uvjerljivu domaću pobjedu nad labinskim Rudarom

Dominik Smojver je sa 7 postignutih pogodaka bio najbolji strijelac utakmice.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u odgođenoj utakmici 13. kola Prve hrvatske lige Jug, uvjerljivo nadigrali momčad Rudara iz Labina rezultatom 33:19.

Pola sata kasnio je početak večerašnjeg dvoboja jer su gosti, zbog prometne nesreće na autocesti A6, zapeli u prometu. Vidjeli smo ih po dolasku u karlovačku dvoranu i stekli dojam kako će karlovačka momčad već u prvih 30 minuta riješiti pitanje pobjednika. Međutim, vrlo mlada labinska momčad iskoristila je vrlo slabo i mlako izdanje Karlovčana u prvom poluvremenu i na odmor otišla sa samo dva pogotka zaostatka. No, kratko je u nastavku susreta trajala njihova nada da u Karlovcu mogu do dobrog rezultata. Domaći su odigrali pravih 16 minuta, zatvorili prilaze Glumcu, napravili veliku seriju i na koncu došli do glatke pobjede. U karlovačkoj momčadi ni večeras, zbog ozljeda, nisu nastupili Bačić i Begić.

Karlovac je dobro ušao u utakmicu i otvorio je vodstvom 3:1. Međutim, nije bio na pravoj razini u obrani, a u napadu je dosta griješio. U 13. minuti gosti su poravnali na 6:6, a onda u 21. minuti i poveli 9:8. Domaći su pogotkom Capana u 26. minuti ponovo došli do prednosti (12:11), ali isključenje Rukavine pomoglo je Labinjanina da još jednom okrenu rezultat (13:12). Zadnje minute prvog dijela Karlovčani su odigrali dobro i serijom od tri pogotka otišli na odmor s 15:13.

U nastavku je na parket izašao sasvim drugačiji Karlovac, pun motiva i želje. Domaći su stisnuli obranu, zatvorili prilaze svom golu, Glumac je upisao 6 obrana, uslijedila je velika serija 10:1 i odlazak u 46. minuti na 25:14. Tu je bilo kakva dvojba oko pobjednika potpuno nestala pa je trenerica Rašić u zadnjih desetak minuta pružila priliku svim igračima, koji su iskoristili svoju minutažu i povećali prednost do konačnih +14.

Dominik Smojver sa 7 pogodaka bio je prvi strijelac utakmice, Bosiljevac je dao 5, Crnković i Rukavina po 4, Domagoj Smojver 3, Hrvojević, Mrljak i Magdić po 2, a Horvat, Capan, Janjanin i Baršić po 1 gol. Glumac je upisao 10, Radočaj 4, a Domjančić 2 obrane.

Vodeći Trogir je upisao uvjerljivu pobjedu u odgođenoj utakmici u Senju pa je tri kola prije kraja sezone stanje u vrhu ostalo nepromijenjeno – Karlovčani su drugoplasirani s dva boda manje od Trogirana, a u nedjelju gostuje u Rijeci kod sedmoplasirane Kozale.