5C° Ogulin

1C° Ozalj

3C° Slunj

Sjajne Karlovčanke u pet setova ‘srušile’ favorizirani zagrebački Don Bosco

Domaće igračice bile su fanatično borbene, ginule za svaki poen, a pokazale su i sjajan karakter, koji je na koncu i presudio utakmicu.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 18. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, pobijedile drugoplasiranu ekipu Don Bosca iz Zagreba rezultatom 3:2 u setovima.

Ljubitelji odbojke na tribinama karlovačke dvorane mogli su uživati u nešto manje od dva sata sjajne igre, a na kraju i gromoglasnim pljeskom ispratiti karlovačku ekipu, koja je odigrala svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i zasluženo slavila nad favoriziranim Zagrepčankama. Gošće su u Karlovac stigle na krilima prošlotjedne pobjede nad do tada neporaženom vodećom Mladosti II, ali igračice trenerice Irene Zdjelar nisu se dale impresionirati. Bile su fanatično borbene, ginule za svaku loptu, sjajnim servisima unosile nervozu u gostujuću ekipu i, ono najbitnije, pokazale fenomenalan karakter.

U prvom setu, kod 9:7 za Karlovčanke, gošće preokreću na 14:11 i dolaze do 16:12. Dora Vrbanić sjajnim servisima vraća prednost na domaću stranu (17:16), a onda kod 19:17 isto čini Tara Dujmović. Karlovčanke se odvajaju na 23:18 i uzimaju prvi set s 25:19. Dobro su otvorile i drugi vodstvom 4:0. Ali onda su krenuli problemi s prijemom servisa pa su Zagrepčanke preokrenule na 9:6. Karlovac je ponovo u prednosti kod 12:10, ali nova serija loših prihvata suparničkih servisa još jednom u vodstvo vraća gošće (19:16). Kod 22:18 za Zagrepčanke domaće stižu na poen zaostatka (22:21), ali ne uspijevaju preokrenuti pa set odlazi na stranu gošći (25:21).

Izjednačeno je bilo na početku trećeg, a onda su Karlovčanke povele 8:5. Kod 10:6 u potpunosti su preuzele konce igre u svoje ruke, ‘razbile’ igru Don Bosca, odvojile se na 14:7 i uvjerljivo uzele set s 25:10. Zagrepčanke su se brzo oporavile od gubitka još jednog seta i četvrti otvorile vodstvom 8:2. Držale su čvrsto vodstvo sve do završnice, kada domaće na servis Gabrijele Grčić od 21:15 smanjuju na 21:19. Bile su gošće tada zrele za gubitak seta, osjetila se nervoza u njihovim redovima. Karlovčanke su uspjele poravnati na 23:23, ali ne i preokrenuti. Zagrepčanke su osvojile naredna dva poena i s 25:23 odvele utakmicu u peti set.

A odlučujuću dionicu utakmice domaće su otvorile vodstvom 5:0 i to se na koncu pokazalo presudnim. Iako su gošće dale sve od sebe da se vrate, Karlovčanke im to nisu dopustile. Digle su prednost na 10:4 i s 15:9 potpuno zasluženo osvojile dva boda.

Nakon 18. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu ljestvice s 38 bodova i smanjio zaostatak za trećeplasiranim Nebom na četiri boda uz utakmicu manje. U sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Siska.