4C° Duga Resa

2C° Ogulin

4C° Ozalj

3C° Slunj

‘Školarke’ bez većih problema nadigrale Zaprešić i došle do treće ovosezonske pobjede

Najraspoloženije u domaćem sastavu bile su Bačić s 11 i Vuković s 10 pogodaka, te vratarka Keča s 18 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani upisale treću ovosezonsku pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 8. kola uvjerljivo su nadigrale ekipe Zaprešića rezultatom 37:27.

Protiv pretposljednjih Zaprešićanki ‘školarke’ nisu razmišljale ni o čemu, osim o novoj pobjedi. Međutim, u toj silnoj želji da se što prije odvoje i odvedu utakmicu u mirnije vode, u prvih dvadesetak minuta bile su previše brzoplete, upisali puno grešaka i promašaja. Gošće su to iskoristile i držale koliki-toliki rezultatski priključak, no kad su stvari sjele na svoje mjesto, kad su se domaće smirile i počele igrati kako znaju, do izražaja je došla veća kvaliteta pa su na koncu ubilježile vrlo uvjerljivu pobjedu.

U 8. minuti, upravo zahvaljujući domaćim greškama i promašajima, gošće su vodile 5:3. Karlovčanke su serijom 4:0 preokrenule na 7:5, a na ulazu u 18. minutu imale su i +4 (11:7). Zaprešićanke su se ponovo uspjele vratiti na samo dva pogotka minusa, no u završnici prvog dijela, u 25. minuti, ‘školarke’ odlaze na +6 (18:12). Nažalost, malo slabije su odigrale samu završnicu prvog dijela pa su gošće uspjele smanjiti na 20:16.

U 37. minuti nastavka, nakon što su domaće opet imale +6, Zaprešićanke smanjuju na 23:19. Međutim, tada Karlovčanke rade seriju 5:0, odlaze na 28:19 i odvode utakmicu u mirne vode. Do kraja susreta bez problema su održavale visoku prednost pa je trener Keča zadnjih desetak minuta dao priliku i igračicama s manjom minutažom.

Petra Bačić s 11 i Kristina Vuković s 10 pogodaka predvodile su strijelce domaćeg sastava, Stepić je dala 6, Peretić 5, Španić 2, a Korač, Kučinić i Krznarić po 1 gol. Odlična je na vratima bila Patricija Keča sa čak 18 obrana.

Karlovčanke su ostale na 8. mjestu ljestvice sa 6 bodova, a u sljedećem kolu gostuju kod ekipe Samobora.