0C° Duga Resa

1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-0C° Slunj

Kineska svemirska sonda koja je poslana u misiju proučavanja do sada neistraženog dijela Mjeseca dovršila je prikupljanje uzoraka i u tijeku su pripreme za slanje prvih uzoraka s Mjeseca nakon četiri desetljeća Kineska sonda prikupila uzorke s neistražene površine Mjeseca Marin Marić, 26-godišnji reprezentativac Hrvatske novi je igrač Splita. Bolje rečeno, Marić je "stari" igrač Splita, jer se vraća doma, na svoje Gripe. Marić, 211 centimetara visoki centar, košarkašku je abecedu naučio u Splitu u kojem je prošao sve mlađe kategorije, odigrao 15-ak sekundi za seniore 2012. godine u Slavonskom Brodu i otisnuo se u Ameriku. Kako sam kaže, prošao je put od Havaja do Floride, dobio diplomu, pa potpisao za turski Buyukcekmece. Košarkaški je eksplodirao u Belgiji, igrao za Oostende i Aalst, a ovu sezonu je započeo u Litvi, u Lietkabelisu. Nakon osmogodišnjih putešestvija evo ga opet doma, Marine dobrodošao kući. Veliko pojačanje u Splitu: Došao Marin Marić, dijete 'žutih'... Struja iz 12V akumulatora vas ne može ubiti, zbog toga mnogi akumulatore smatraju bezopasnima, no oni mogu biti itekako opasni. Pogotovo tijekom punjenja Požari zbog akumulatora nisu rijetki, oprez prilikom punjenja Poziv Vilija Beroša građanima da prijavljuju susjede zbog ilegalnih okupljanja zvuči bezobrazno kad dolazi od člana stranke koja živi od omerte. Šuti o korupciji i kriminalu, ratnim zločinima, obiteljskom nasilju... Traže nas da cinkamo susjede. Iako oni nisu cinkali kriminalce, zločince, obiteljske nasilnike...

‘Školarke’ bez većih problema nadigrale Zaprešić i došle do treće ovosezonske pobjede

Najraspoloženije u domaćem sastavu bile su Bačić s 11 i Vuković s 10 pogodaka, te vratarka Keča s 18 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani upisale treću ovosezonsku pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 8. kola uvjerljivo su nadigrale ekipe Zaprešića rezultatom 37:27.

Protiv pretposljednjih Zaprešićanki ‘školarke’ nisu razmišljale ni o čemu, osim o novoj pobjedi. Međutim, u toj silnoj želji da se što prije odvoje i odvedu utakmicu u mirnije vode, u prvih dvadesetak minuta bile su previše brzoplete, upisali puno grešaka i promašaja. Gošće su to iskoristile i držale koliki-toliki rezultatski priključak, no kad su stvari sjele na svoje mjesto, kad su se domaće smirile i počele igrati kako znaju, do izražaja je došla veća kvaliteta pa su na koncu ubilježile vrlo uvjerljivu pobjedu.

U 8. minuti, upravo zahvaljujući domaćim greškama i promašajima, gošće su vodile 5:3. Karlovčanke su serijom 4:0 preokrenule na 7:5, a na ulazu u 18. minutu imale su i +4 (11:7). Zaprešićanke su se ponovo uspjele vratiti na samo dva pogotka minusa, no u završnici prvog dijela, u 25. minuti, ‘školarke’ odlaze na +6 (18:12). Nažalost, malo slabije su odigrale samu završnicu prvog dijela pa su gošće uspjele smanjiti na 20:16.

U 37. minuti nastavka, nakon što su domaće opet imale +6, Zaprešićanke smanjuju na 23:19. Međutim, tada Karlovčanke rade seriju 5:0, odlaze na 28:19 i odvode utakmicu u mirne vode. Do kraja susreta bez problema su održavale visoku prednost pa je trener Keča zadnjih desetak minuta dao priliku i igračicama s manjom minutažom.

Petra Bačić s 11 i Kristina Vuković s 10 pogodaka predvodile su strijelce domaćeg sastava, Stepić je dala 6, Peretić 5, Španić 2, a Korač, Kučinić i Krznarić po 1 gol. Odlična je na vratima bila Patricija Keča sa čak 18 obrana.

Karlovčanke su ostale na 8. mjestu ljestvice sa 6 bodova, a u sljedećem kolu gostuju kod ekipe Samobora.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove