10C° Duga Resa

10C° Ogulin

10C° Ozalj

10C° Slunj

‘Školarke’ doživjele uvjerljiv domaći poraz od Trešnjevke, opet zakazala napadačka faza igre

Najraspoloženije u domaćoj ekipi bile su Petra Bačić i Lora Korać s po 5 pogodaka.

KARLOVAC – I u četvrtoj prvenstvenoj utakmici u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad rukometašice Škole rukometa Karlovac upisale su poraz. Večeras je na parketu Sportske dvorane od njih bitno bolja bila ekipa zagrebačke Trešnjevke rezultatom 33:18.

Zagrepčanke su puno kvalitetnija ekipa i poraz Karlovčanki nije nešto što bi trebalo zabrinuti trenera Keču. Međutim, ako stavimo na stranu rezultat, vjerujemo da nije mogao biti zadovoljan predstavom svojih igračica. Iako su im nedostajale Vuković, Šepac i Čović, a ne može im se prigovoriti niti za nedostatak borbenosti, večeras ipak nisu bile na pravoj razini. Bilo je puno dekoncentracije, tehničkih pogrešaka, nerezonskih udaraca prema vratima, nedostatka ideje i čvršće igre u obrani, a nisu se iskazale ni u realizaciji igrača više.

Do početka 15. minute i rezultata 9:6 za Zagrepčanke domaće su se solidno držale. Onda su zaredale s greškama, a gošće to iskoristile i serijom 4:0 otišle na 13:6. Pogocima Korać i Stepić ‘školarke’ su smanjile na 13:8, no završnicu poluvremena odigrale su slabije pa su Zagrepčanke na odmor odnijele 16:10. Ako je i bilo nekih nedoumica oko krajnjeg ishoda utakmice nakon prvog dijela, početak nastavka razriješio ih je u potpunosti. Karlovčanke su u prvih deset minuta drugog poluvremena uspjele zabiti samo jedan pogodak i gošće su podigle prednost na velikih 19:11. Kod 22:14 Zagrepčanke su novom serijom 5:0 otišle na +13 (27:14) i na koncu upisale uvjerljivu pobjedu.

Petra Bačić i Lora Korać bile su najefikasnije u domaćem sastavu s po 5 pogodaka, Stepić je dala 4, Španić 3, a Kučinić 1 gol.

Nakon 4. kola Karlovčanke se nalaze na 9. mjestu ljestvice bez bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Opatiji kod ekipe Liburnije, novog člana ovog ranga natjecanja.

Duga Resa 1929 i Vatrogasac podijelili bodove u derbiju, Cetingrad jesenski prvak 2. ŽNL