6C° Ogulin

6C° Ozalj

7C° Slunj

‘Školarke’ glatkim porazom od Zameta u Rijeci otvorile proljetni dio prvenstva

Lucija Stepić s 8 i Kristina Vuković sa 6 pogodaka bile su najraspoloženije u karlovačkoj ekipi.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac uvjerljivim su porazom otvorile proljetni dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Rijeci, u utakmici 12. kola, izgubile od domaće ekipe Zameta rezultatom 43:29.

Petra Bačić, zbog ozljede ramena, ipak s ekipom nije doputovala u Rijeku, što je treneru Draženu Keči stvorilo problema u obje faze igre. Bačić je važan kotačić u obrani Karlovčanki, koja večeras, što se vidi i po rezultatu, gotovo uopće nije funkcionirala, a što se napadačkog dijela igre tiče, ‘školarke’ nisu imale recept za moćnu 6-0 obranu domaćih. Riječanke su, pogotovo u prvom dijelu, prilično lako zaustavljale karlovačke napade, nakon kojih su dolazile do laganih pogodaka iz protunapada i stvorile razliku.

Svega 7-8 minuta su Karlovčanke uspjele držati priključak za Riječankama. Već u 11. minuti domaće su povele s pet pogodaka prednosti (10:5), a kako je poluvrijeme odmicalo, vodstvo Riječanki je raslo. U 16. minuti došle su do +10 (16:6), a na odmor otišle s velikih 24:12. Nastavak je nakon toga bio samo pitanje formalnosti. Domaće su bez ikakvih problema održavale stečeno visoko vodstvo i mirno utakmicu privele kraju.

Najefikasnija kod ‘školarki’ bila je Lucija Stepić s 8 pogodaka, Vuković je dala 6, Medved 4, Krznarić 3, Korač, Kučinić i Krizmanić po 2, a Peretić i Španić po 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 10 obrana.

Nakon 12. kola Karlovčanke će ostati na 7. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu očekuje ih još jedno teško gostovanje – u Zagrebu kod Lokomotive II.

ODBOJKA

‘Kelteksice’ ispisale povijest: Ponovo nadigrale vukovarsku Ennu i po prvi puta ušle u polufinale Kupa Snježane Ušić!