9C° Ozalj

8C° Slunj

‘Školarke’ i večeras bolje od velikogoričkog Udarnika, slijedi jaka provjera protiv Trešnjevke

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Lucija Stepić s 9 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac i u večerašnjoj su pripremnoj utakmici bile bolje od velikogoričkog Udarnika. U dvorani na Borlinu pobijedile su rezultatom 32:28.

Prije točno sedam dana Karlovčanke su u istoj dvorani od istih suparnica bile bolje s 38:33, a večerašnja je utakmica umnogome nalikovala toj odigranoj prošle srijede. Udarna postava karlovačke ekipe s Kečom na vratima te Bačić, Kučinić, Vuković, Stepić, Španić i Medved u prvih je 30 minuta opet bila puno bolja od Velikogoričanki, iako se to nije toliko vidjelo na rezultatu u poluvremenu, a ovog puta trener Dražen Keča može djelomično biti zadovoljan i igrom koju su u nastavku pružile igračice s klupe. Ubacivao ih je dozirano, uvijek su na terenu uz njih bile barem dvije igračice udarne postave i to je u većem dijelu nastavka izgledalo solidno.

Karlovčanke su utakmicu otvorile vodstvom 4:0, a gošće su prvi pogodak postigle u 6. minuti. Tih četiri gola prednosti domaća je ekipa držala do rezultata 8:4, no onda je, u želji za što bržom i atraktivnijom igrom, zaredala s greškama, što su Velikogoričanke iskoristile i u 15. minuti smanjile na 9:8. Keča je pozvao minutu odmora, smirio svoje igračice, dao im potrebne upute i vrlo brzo stvari su sjele na svoje mjesto. ‘Školarke’ su stisnule obranu, napravile seriju 7:0 i otišle na 16:8. U završnici prvog dijela imale su i 18:10, no gošće su do odmora smanjile na 19:13.

Kombinirana postava početak je nastavka odigrala odlično u obrani. Gošće su više od šest minuta bile bez postignutog pogotka, a Karlovčanke podigle prednost na 22:13. Pogotkom Krznarić u 43. minuti ‘školarke’ su stigle i do 10 golova prednosti (26:16), no onda su zbog tehničkih grešaka prokockale par napada pa su Velikogoričanke sa četiri pogotka u nizu smanjile na 26:20. Španić i Bačić su svojim golovima prednost podigle na +8 (28:20) i sve do posljednjih pet minuta Karlovčanke su imale 8-9 golova viška. U završnici su pale, a gošće su serijom 5:0 ublažile poraz na konačnih 32:28.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Stepić s 9 pogodaka, Bačić je dala 6, Vuković 5, Kučinić i Medved po 3, Španić 2, a Peretić, Krznarić, Krizmanić i Šepac po 1 gol. Keča je upisala 11, a Pavletić jednu obranu.

U petak će ‘školarke’ u Zagrebu odraditi puno jaču provjeru od ove dvije protiv Udarnika. Domaćin će im biti ekipa Trešnjevke, koja se bitno pojačala i ove sezone planira konkurirati za naslov prvakinja i ulazak u viši rang.