0C° Duga Resa

4C° Ogulin

0C° Ozalj

-1C° Slunj

‘Školarke’ ispale iz Hrvatskog kupa, pružile vrlo slab otpor prvoligašu Dugom Selu ’55

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Lora Korač s 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik, u utakmici 1. kola Hrvatskog kupa, uvjerljivo poražene od ekipe Dugog Sela ’55 rezultatom 35:22 te se oprostile od daljnjeg natjecanja.

Prvoligaška gostujuća ekipa bila je apsolutni favorit u večerašnjem dvoboju, ali Karlovčanke su ‘zaslužne’ što je utakmica praktički bila riješena već u prvih 30 minuta. Nastupile su bez kapetanice Kristine Vuković i Petre Bačić, no to nikako ne može biti opravdanje za izuzetno loše izdanje koje su prikazale u prvom poluvremenu. Ušle su u utakmicu preplašene i u grču, igrale slabu obranu te u serijama redale tehničke greške i promašaje, a gošće su sve to kažnjavale brzim protunapadima i izrešetale vratarku Patriciju Keču, koja je bila jedina svijetla točka domaće ekipe u prvom dijelu i s nekoliko obranjenih zicera spasila svoju ekipu još većeg minusa.

Otvorile su Dugoselčanke utakmicu vodstvom 3:0, a onda su od 7. minute i rezultata 6:4 iskoristile već spomenutu smušenost u domaćem sastavu i serijom 10:1 došle u 25. minuti do velikih 16:5. Na odmor su odnijele +12 (19:7) pa je nastavak susreta bio samo formalnost. Karlovčanke su bolje odigrale drugi dio utakmice, u četiri navrata smanjile prednost gošći na 8 razlike (21:13, 22:14, 23:15 i 24:16), ali i Dugoselčanke su u završnici dvaput bile na +14 (32:18 i 33:19).

U karlovačkoj ekipi najefikasnija je bila Lora Korač s 5 pogodaka, Ana Bačić je dala 4, Španić, Čović i Palajsa po 3, Stepić 2, a Šmuc i Medved po 1 gol.

U subotu ‘školarke’ očekuje puno bitnija utakmica – prvenstveno gostovanje u Samoboru kod istoimene domaće ekipe.

KOŠARKA

Šanac se nadao bodovima u Malom Lošinju, ali upisao poraz od posljednjeplasirane Jadranke