‘Školarke’ izgubile u Umagu od istoimenog domaćina, poraza ih stajalo jedno slabije razdoblje u prvom poluvremenu
Najefikasnija u karlovačkom sastavu bila je Karla Goršić sa šest pogodaka
Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Umagu doživjele jedanaesti poraz u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 16. kola nadigrala ih je domaća ekipa Umaga rezultatom 34:26.
Kod do ovog kola petoplasirane ekipe lige Karlovčanke su doputovale bez Stepić i Krznarić, dvije bitne igračice prve postave. Unatoč porazu, odigrale su, ukupno gledajući, dobru utakmicu, a poraza ih je stajalo jedno slabije razdoblje u drugoj polovici prvog poluvremena.
Sa četiri pogotka u nizu domaće su u 17. minuti povele 9:5. ‘Školarke’ su se uspjele primaknuti na 10:8, no tada se dogodilo to spomenuto slabije razdoblje, u kojem su Umažanke napravile 5:1, odmakle na +6 (15:9) u 24. minuti te na odmor otišle sa 16:11. U nastavku su domaće održavale pet do šest pogodaka viška i onda s dva gola u samoj završnici došle do konačnih +8.
Karla Goršić sa 6 pogodaka bila je najefikasnija u karlovačkim redovima, Nose, Razumić, Prpić i Mlinarević zabile su po 4, Vuković 2, a Papić i Tarabić po 1 gol.
Ovisno o ishodu susreta Murvica – Sesvete II, Karlovčanke će ostati na desetom ili pasti na 11. mjesto ljestvice s devet bodova. U sljedećem kolu dočekuju vodeću ekipu Ivanića.
(autor: Gordan Tomičić)