Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Školarke’ na domaćem parketu nadigrale Murvicu i upisale prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva

Karlovčanke je do pobjede predvodila Marija Kusanić s 11 pogodaka.

Rukometašice Š.R. Karlovca danas su u Sportskoj dvorani ubilježile prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone Druge hrvatske lige Zapad. U dvoboju 13. kola slavile su nad Murvicom iz Crikvenice rezultatom 31:28.

Nakon prošlotjedne vrlo slabe igre i domaćeg poraza od Liburnije-Opatije, sumnjali smo da ‘školarke’ mogu doći do bodova protiv do ovog kola četvrtoplasiranih Crikveničanki, koje su na ljestvici imale sedam bodova više. No, ugodno su nas iznenadile. Iako nisu ni danas briljirale i ponovo su imale dosta promašaja i tehničkih pogrešaka, kojima su ‘dizale kosu’ svom treneru Draženu Keči, uspješno su susret privele kraju i uzele prve proljetne bodove.

Vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme, u kojem se praktički igralo gol za golom, Karlovčanke su dobile s 15:14. A onda su u prvih deset minuta nastavka podigle prednost na +4 (20:16) i nagovijestile da bi mogle doći do bodova. Pogotkom Kusanić u 46. minuti došle su do najveće prednosti (25:19) i nju imale još u tri navrata. U završnici su bile malo brzoplete i nesmotrene, sredinom 55. minute gošće su smanjile na 28:25, no ‘školarke’ su ipak smogle snage sačuvati prednost i doći do pobjede.

Marija Kusanić s 11 pogodaka bila je najbolji strijelac utakmice, Nose je postigla 7, Stepić 5, Medved 4, Razumić 3, a Goršić 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 10 obrana.

Nakon 13. kola Karlovčanke su ostale na 7. mjestu ljestvice s 12 bodova, a prvo proljetno gostovanje imat će sljedećeg vikenda u Zagrebu kod vodeće ekipe Trešnjevke.