11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

10C° Slunj

‘Školarke’ odigrale odličnu partiju u Puli i ubilježile najuvjerljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone

Petra Bačić je postigla 12 pogodaka, a vratarka Patricija Keča ubilježila 16 obrana.

Najuvjerljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad ostvarile su rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras u Puli. U utakmici 11. kola nadigrale su posljednjeplasiranu domaću Arenu rezultatom 36:16.

Tvrdu i neugodnu utakmicu očekivao je trener Karlovčanki Dražen Keča večeras u Puli jer domaća ekipa se grčevito bori za opstanak i svaki bod. Međutim, njegove su se igračice od prve minute na terenu postavile vrlo autoritativno, u potpunosti kontrolirale susret i bodove praktički osigurale već nakon prvih 30 minuta. Odlična obrana bila je ključ večerašnjeg uvjerljivog slavlja jer iz nje su ‘školarke’ došle do velikog broja kontri i polukontri, iz kojih su zabile puno takozvanih laganih pogodaka, vrlo rano se rezultatski odvojile i odvele susret u mirne vode.

Već u 6. minuti pogotkom Bačić Karlovčanke su se odvojile na 6:2, a Stepić je u 13. povećala prednost na +5 (8:3). Kod rezultata 11:6 ‘školarke’ serijom 4:0 odlaze na 15:6, a Krizmanić u 26. minuti povisuje na +10 (17:7) te se s tom razlikom u korist Karlovčanki odlazi na odmor (20:10).

Malo više od pet minuta u nastavku trebalo je ‘školarkama’ da serijom 4:1 dignu vodstvo na +13 (24:11) i u potpunosti slome bilo kakav jači otpor Puljanki. U preostalom vremenu bilo je samo pitanje s koliko pogodaka razlike će Karlovčanke slaviti. U 48. minuti pogotkom Stepić došle su do +20 (33:13), imale su u završnici susreta i 22 gola prednosti, a domaća je ekipa samo ublažila ionako visok poraz.

Najraspoloženija u karlovačkoj ekipi bila je Petra Bačić s 12 pogodaka, Vuković je dala 8, Stepić i Medved po 6, Krizmanić 2, a Peretić i Španić po 1 gol. Keča je ubilježila 16, a Perković 3 obrane.

Na trenutnoj ljestvici Karlovčanke su se popele na 6. mjesto s 8 bodova, a sljedećeg vikenda trebale bi odigrati odgođenu utakmicu 9. kola u Samoboru s istoimenim domaćinom.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu