5C° Ozalj

6C° Slunj

‘Školarke’ odigrale slabu i mlaku utakmicu i upisale domaći poraz od Ivanića

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Niti u današnjem domaćem ogledu s Ivanićem rukometašice Škole rukometa Karlovac nisu uspjele doći do prvih proljetnih bodova u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U susretu 14. kola na parketu Sportske dvorane poražene su rezultatom 32:29.

Trebao je trener Keča protiv trećeplasiranih Ivanićanki jako dobro izdanje svoje ekipe kako bi došao do bodova. Međutim, dobio je jednu vrlo slabu i mlaku partiju, s puno tehničkih grešaka i ponajprije vrlo lošom igrom u obrani. Zbog visokih i fizički jakih gostujućih šuterki odlučio se za 3-2-1 obranu, ali ona uopće nije funkcionirala. Gošće su je vrlo lako prolazile i vratarka Keča bila je kao na streljani, pogotovo u prvom poluvremenu. Slabo obrambeno izdanje domaće su koliko-toliko u prvih 30 minuta kompenzirale solidnim napadačkim izdanjem, ali kad je u nastavku i u toj fazi igre zapelo, gošće su usmjerile susret na svoju stranu.

Gošće su vodile od samog početka i u četiri navrata imale po dva pogotka prednosti. U 15. minuti pogotkom Vuković ‘školarke’ poravnavaju na 10:10, a potom ne koriste dva uzastopna napada za vodstvo. Ipak u 19. minuti, golom Petre Bačić, stižu do 13:12, ali samo zakratko. Ivanićanke preokreću na 14:13, a domaće kod 14:14 ponovo ne koriste napad za vodstvo. Kod 15:15 gošće s tri pogotka u nizu odlaze na 18:15, a domaće s dva gola u završnici smanjuju na 18:17 i odlaze na odmor s samo pogotkom manjka.

Nažalost, početkom nastavka Karlovčanke ne uspijevaju realizirati pet uzastopnih napada i gošće dižu prednost na 20:17. Nakon pogotka Medved za 20:18, domaće ulaze u seriju grešaka i promašaja, što Ivanićanke itekako koriste, rade seriju 8:1 i u 43. minuti dolaze do +8 (28:20). U završnici je trenerica gošći dala priliku igračicama s klupe pa su Karlovčanke uspjele ublažiti poraz na solidnih 32:29.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka, Stepić je dala 6, Vuković 5, Medved 4, Kučinić 3, Čović 2, a Španić i Novković po 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 10 obrana.