6C° Ozalj

5C° Slunj

‘Školarke’ odigrale vrlo slabu utakmicu i izgubile kod kuće od Lokomotive II

Najefikasnija u slabom domaćem sastavu bila je Petra Bačić s 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 10. kola Druge hrvatske lige Zapad, poražene od ekipe Lokomotive II rezultatom 25:20.

Zagrepčanke nisu došle pojačane igračicama prve ekipe i Karlovčanke su imale dobru priliku pobjedom se oprostiti od svojih navijača uoči zimske stanke. Nažalost, odigrale su najslabiju ovosezonsku utakmicu i zasluženo izgubile. Sve ono što ih je krasilo tijekom polusezone, velika borbenost, agresivna obrana i visoka motiviranost, danas nisu pokazale. Bile su vrlo mlake, dekoncentrirane i napravile toliko pogrešaka da su svom treneru Draženu Keči vjerojatno ‘oduzele barem pet godina života’.

U dvoboj su krenule dobro i povele 2:1 i 3:2. Ali onda su ‘lokosice’ preuzele konce igre u svoje ruke, u 17. minuti došle do prednosti 10:6, što je bio znak za prvu minutu odmora domaće klupe. Pribrale su se Karlovčanke nakon savjeta trenera i u 25. minuti došle na samo pogodak zaostatka (11:10), ali onda su zaradile dvostruko isključenje (jedno od njih, po našem mišljenu, neopravdano), izgubile ritam i Zagrepčanke su do kraja poluvremena nanizale četiri uzastopna pogotka i otišle na odmor sa 15:10.

Niti u nastavak ‘školarke’ nisu krenule bolje. Gošće su dominirale i u 41. minuti stigle do najveće prednosti na susretu (21:13). Činilo se da je utakmica odlučena, ali Zagrepčanke su, pogotovo nakon trećeg isključenja Fureš, počele padati i ponudile Karlovčankama priliku za povratak u dvoboj. U 52. minuti domaće rukometašice smanjuju na 23:18 i onda propuštaju nekoliko sjajnih prilika. Petra Bačić s krila pogađa vratnicu, a isto čini i Paula Šepac iz sedmerca. Lucija Stepić u 55. minuti zabija za 23:19, a Bačić ima čistu kontru za -3, ali pogađa gredu. I tu su karlovačke nade potpuno potonule jer su gošće iskoristile još nekoliko domaćih grešaka, otišle na 25:19 i osigurale pobjedu.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Petra Bačić s 5 pogodaka, Šepac je dala 4, Stepić 3, Korać, Španić i Kučinić po 2, a Šebetić i Marijanović po 1 gol.

Ovim porazom Karlovčanke bi mogle pasti na 6. mjesto ljestvice, a u posljednjem jesenskom kolu gostuju kod ekipe Zaprešića.

STRELJAŠTVO

Strijelci karlovačkog Policajca završili polusezonu na 3. mjestu Prve hrvatske lige u disciplini zračni pištolj