10C° Ogulin

11C° Ozalj

10C° Slunj

‘Školarke’ opravdale status favoritkinja i odnijele bodove iz Zaprešića

Najraspoloženije u karlovačkoj ekipi bile su Petra Bačić sa 10 i Kristina Vuković s 8 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Zaprešiću došle do nove pobjede u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 19. kola slavile su nad domaćom ekipom Zaprešića rezultatom 31:25.

Posljednjeplasirane Zaprešićanke u dosadašnjem su dijelu sezone osvojile samo dva boda pa su Karlovčanke u večerašnjem ogledu bile favoritkinje. Iako nisu odigrale pretjerano dobru partiju, došle su do očekivanih bodova jer je pobjednika ipak presudila veća kvaliteta karlovačkih igračica. Gotovo 45 minuta Karlovčanke nisu uspijevale rezultatski se odvojiti i prelomiti susret na svoju stranu, a onda su ipak u završnoj četvrtini susreta malo dodale gasa i privele utakmicu kraju na pravi način.

‘Školarke’ nisu dobro ušle u utakmicu, krenule su preopušteno, što su domaće iskoristile i u 6. minuti povele 4:2. Ipak su se potom konsolidirale, serijom 3:0 preokrenule na 5:4 i u 20. minuti došle do +4 (11:7). U samoj završnici prvog dijela, pogotkom Bačić, povele su 16:10, no domaće su uzvratile s dva gola i na odmor se otišlo s +4 (16:12).

Sve do 45. minute nastavka rezultat je prilično oscilirao. Karlovčanke su u nekoliko navrata imale po pet pogodaka viška, ali su se i domaće četiri puta smanjivale na -3. Kod 24:21 ‘školarke’ konačno ubacuju u višu brzinu, postižu tri uzastopna pogotka, dolaze u 51. minuti do 27:21 i rješavaju pitanje pobjednika.

Petra Bačić je s 10 pogodaka bila najbolji strijelac utakmice, Vuković je dala 8, Medved 5, Španić 3, Stepić i Kučinić po 2, a Devčić 1 gol. Vratarka Keča ubilježila je 11 obrana.

Nakon 19. kola Karlovčanke su ostale osmoplasirane sa 16 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Samobora.