-1C° Duga Resa

1C° Ogulin

-1C° Ozalj

-2C° Slunj

‘Školarke’ otvorile proljetni dio prvenstva očekivanim porazom kod vodećeg Zameta

Kapetanica Kristina Vuković s 10 pogodaka bila je najefikasnija u karlovačkoj ekipi.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac porazom su otvorile proljetni dio sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Rijeci, u utakmici 12. kola, očekivano izgubile od vodeće ekipe Zameta rezultatom 33:26.

Riječanke su osvojile naslov jesenskih prvakinja s maksimalna 22 boda i bile su apsolutne favoritkinje u večerašnjem ogledu. Činjenica da igraju protiv najjače ekipe lige vjerojatno je bio razlog što su ‘školarke’ prilično sputano ušle u utakmicu i odigrale slabije u prvom poluvremenu. Promašile su dosta izglednih prilika, a ekipa poput Zameta takve stvari ne prašta. Domaće su sve te promašaje kažnjavale laganim pogocima iz konti i polukontri i s uvjerljivom prednošću otišle na odmor. U nastavku je realizacija Karlovčanki bila bolja, odigrale su smirenije i koncentriranije, ali glatku pobjedu favorizirane domaće ekipe nisu ugrozile.

Držale su se dobro ‘školarke’ do 9. minute i rezultata 6:5 za Riječanke. No, u sljedećih deset minuta zakazale su u realizaciji pa su domaće serijom 6:1 otišle na 12:6. Nakon pogotka Karlovčanki za 12:7, Riječanke zabijaju tri gola u nizu, podižu prednost na 15:7 i odlaze na odmor sa 17:10. Prvih šest minuta nastavka pripalo je ‘školarkama’, koje su serijom 4:1 smanjile na 18:14. Ali odmah su uzvratile domaće i sa četiri uzastopna pogotka povećale vodstvo na 22:14. U 50. minuti Karlovčanke ponovo smanjuju zaostatak (28:22), ali samo zakratko. Riječanke ponovo odgovaraju serijom 4:0, odlaze na +10 (32:22), a karlovačke rukometašice u završnici utakmice samo ublažavaju poraz.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je kapetanica Kristina Vuković sa 10 pogodaka, Stepić je dala 7, Španić 3, Petra Bačić i Korač po 2, a Kučinić i Medved po 1 gol. Patricija Keča upisala je 12 obrana.

U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju u Zagrebu kod ekipe Lokomotive II.