10C° Ogulin

10C° Ozalj

10C° Slunj

‘Školarke’ otvorile prvenstvo domaćim porazom od Zameta

Najefikasnija u karlovačkom sastavu bila je kapetanica Kristina Vuković s 11 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac porazom su otvorile sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Večeras su u Sportskoj dvorani izgubile od Zameta iz Rijeke rezultatom 35:28.

Veliki optimizam vladao je u karlovačkom taboru danima uoči utakmice, najavljivala se pobjeda protiv favoriziranih Riječanki, koje su u prošloj prekinutoj sezoni imale maksimalni učinak, no ‘školarke’ nam večeras nisu pokazale na čemu su temeljile taj optimizam. Prije svega, nisu bile obrambeno na pravoj razini, a bez čvrste i pokretljive obrane teško se može računati na bodove protiv ovako kvalitetnog protivnika. A drugo, u napadu su imale samo tri raspoložene igračice, a to je puno premalo. Samo su Vuković, Bačić i Stepić vukle u napadu i, dok je to funkcioniralo, Karlovčanke su se držale u egalu. Čim je trener Dražen Keča pred kraj prvog dijela izvukao kapetanicu Vuković na klupu, kako bi uhvatila malo zraka, stvari su krenule nizbrdo.

Kod rezultata 4:4 Riječanke su s tri uzastopna pogotka povele 7:4. Keča je pozvao minutu odmora i prekinuo seriju gošći, a ‘školarke’ su napravile seriju 4:0 i golom Stepić u 15. minuti preokrenule na 8:7. Domaće su imale +1 još kod 9:8, 10:9 i 11:10, a onda su Riječanke povele 12:11. U 24. minuti Stepić zabija pogodak za 13:13, Keča je povukao Vuković i Kučinić na klupu, uveo Krizmanić i Krznarić, i tu je utakmica počela kliziti iz ruku. Zamet je do odmora napravio seriju 5:1 i otišao na poluvrijeme s +4 (18:14).

Riječanke su shvatile od kuda im prijeti najveća opasnost, početkom nastavka zaigrale u nekoliko navrata ‘flastera’ na Vuković i u prvih pet minuta nastavka riješile susret. Domaće nisu iskoristile četiri uzastopna napada, a gošće su serijom 4:0 otišle na visokih 22:14. Do kraja utakmice Riječanke su u dva navrata imale i 10 pogodaka prednosti (33:23 i 34:24), a Karlovčanke su u završnici uspjele ublažiti poraz.

U domaćoj ekipi samo su se četiri igračice upisale u strijelce: Vuković je zabila 11, Stepić 8, Bačić 7, a Kučinić 2 pogotka. Vratarka Keča prikupila je 7 obrana.

U 2. kolu ‘školarke’ dočekuju zagrebačku Lokomotivu II.

Duga Resa 1929 i Vatrogasac podijelili bodove u derbiju, Cetingrad jesenski prvak 2. ŽNL