5C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

‘Školarke’ otvorile sezonu pobjedom u Svetoj Nedelji nad domaćom Slogom

Petra Bačić i Marija Kusanić s po 8 pogodaka bile su najefikasnije u karlovačkom sastavu, a veliki obol pobjedi dala je i vratarka Keča sa 14 obrana.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac uspješno su startale u novu sezonu Druge hrvatske lige Zapad. Večeras su u Svetoj Nedelji, u utakmici 1. kola, pobijedile domaću ekipu Sloge rezultatom 32:29.

Nije to bila utakmica koju će Karlovčanke pamtiti, ali pišu se dva osvojena boda na startu sezone. Napadački su odigrale dobro, obrambeno baš i ne. U prvom su poluvremenu pokazale bolje izdanje, a u drugom su imale dosta problema, prvenstveno zbog velikog broja isključenja, što se može pripisati i nejednakom sudačkom kriteriju. Kad se susret lomio, ukazala se vratarka Keča, koja je s nekoliko sjajnih obrana usmjerila utakmicu na stranu svoje ekipe.

U prvih 10 minuta bio je to potpuno izjednačen ogled, a onda su ‘školarke’ s tri uzastopna pogotka povele 9:6. Kod 15:12 napravile su novu seriju od tri pogotka i digle prednost na 18:12 te na odmor otišle s +5 (20:15). Domaće su bolje krenule u nastavak i u 41. minuti došle na -1 (22:21), ali Karlovčanke su na to odgovorile serijom 3:0 i bijegom na 25:21. No nisu se domaće predavale. U 53. minuti ponovo su došle na samo pogodak zaostatka (27:26). U pretposljednoj minuti Sloga još jednom smanjuje na -1 (30:29), ali Jurišić i Stepić potvrđuju pobjedu.

Najefikasnije u karlovačkoj ekipi bile su Petra Bačić i Marija Kusanić s po 8 pogodaka, Vuković i Stepić su dale po 6, Medved 2, a Razumić i Jurišić po 1 gol. Vratarka Keča upisala je 14 obrana.

U 2. kolu ‘školarke’ dočekuju ekipu Samobora.