16C° Duga Resa

16C° Ogulin

16C° Ozalj

16C° Slunj

‘Školarke’ pobijedile Udarnik, Keča može biti zadovoljan samo prvim poluvremenom

Udarna postava u prvih je 30 minuta napravila 9 pogodaka prednosti, no u nastavku se to istopilo.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovca večeras su u dvorani na Borlinu, u prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, pobijedile ekipu Udarnika iz Velike Gorice rezultatom 38:33.

Trener Dražen Keča mogao je biti zadovoljan kako su njegove igračice odigrale prvo poluvrijeme protiv povratnika u drugoligaško društvo. Krenuo je u susret s udarnom postavom i ona je pokazala kvalitetu i u potpunosti nadigrala Velikogoričanke. Međutim, nastavak je ponudio sasvim drugačiju sliku. Čim je krenuo s rotacijama u postavi, igra više nije bila prava, Karlovčanke su puno griješile i gošće su gotovo pa istopile njihovu veliku prednost iz prvog dijela. Na koncu je, u posljednjih pet-šest minuta, ponovo uveo iskusnije igračice i utakmicu priveo kraju pobjedom.

Držale su Velikogoričanke rezultatski priključak do 11. minute i rezultata 8:7. Tada su domaće konačno stisnule obranu, zaigrale pokretljivo i čvrsto te serijom 6:0 otišle na 14:7. U 23. minuti gošće su ostale bez prve vratarke, koja je potpuno zasluženo dobila crveni karton zbog grubog zaustavljanja Petre Bačić u protunapadu, a u završnici prvog dijela Karlovčanke su podigle prednost na velikih +9 (21:12).

U nastavak je trener Keča krenuo s kombiniranom postavom iskusnih i mlađih igračica, no to je rezultiralo prilično slabom igrom i velikim brojem tehničkih grešaka. Velikogoričanke su ‘nanjušile’ svoju priliku i malo po malo smanjivale zaostatak te u 54. minuti stigle na -3 (31:28). Vratio je karlovački trener u završnici većinu udarnih igračica na teren, gošće su držale tri pogotka zaostatka do posljednje minute i rezultata 36:33, a onda su Vuković i Stepić postigle golove za konačnih +5.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je kapetanica Kristina Vuković s 11 pogodaka, Stepić je dala 8, Petra Bačić 5, Čović 4, Kučinić, Medved i Krznarić po 2, a Španić, Korać, Benić i Devčić po 1 gol. Keča je upisala 15, a Pavletić jednu obranu.

‘Školarke’ spremne za Zamet, trener Keča i igračice vjeruju u pobjedu nad favoriziranim Riječankama