-1C° Ozalj

-7C° Slunj

‘Školarke’ poražene od prvoligaša Zameta i ispale iz Kupa

Najefikasnija u karlovačkom sastavu bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Rijeci, u utakmici 2. kola, poražene od domaćeg prvoligaša Zameta rezultatom 33:30 i završile natjecanje u Hrvatskom kupu.

Riječanke nisu nastupile u najjačem sastavu, a Karlovčanke, iako su cijelu utakmicu držale priključak za domaćom ekipom, nisu pružile partiju na pravoj razini, pogotovo u obrambenoj fazi igre. Nije u njihovoj igri bilo onog pravog žara, kakvog smo navikli gledati u prvenstvenim dvobojima, što i ne mora čuditi jer natjecanje u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad ekipi trenera Dražena Keče ipak je ove sezone u prvom planu.

Domaće su otvorile utakmicu vodstvom 3:1, a ‘školarke’ ih sustigle na 4:4. Imale su i minimalno vodstvo (7:6), ali vrlo brzo su Riječanke s tri uzastopna pogotka vratile prednost na svoju stranu (9:7). Karlovčanke ih ponovo dostižu kod rezultata 10:10 i 11:11, ali u završnici prvog dijela popuštaju i prvoligašice odlaze na +4 (16:12). Srećom, zabijaju Kečine igračice do odmora dva gola i na poluvrijeme se odlazi s vodstvom Riječanki 16:14.

S dva pogotka otvaraju domaće nastavak i ponovo bježe na +4 (18:14). Karlovčanke ih stižu na 21:21 i 24:24 i onda se do same završnice utakmice igra pogodak za pogotkom na obje strane. U 57. minuti golom Petre Bačić ‘školarke’ smanjuju na 31:30, ali Riječanke do kraja daju još dva i potvrđuju pobjedu.

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka, Šepac je dala 6, Španić, Novković i Stepić po 4, a Peretić, Korać, Jurišić, Dutković i Marijanović po 1 gol.